Reklama

Reklama

Bełchatowianie unikną kolejek po ważny dokument? Starostwo przyklasnęło pomysłowi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Bełchatowianie unikną kolejek po ważny dokument? Starostwo przyklasnęło pomysłowi  - Zdjęcie główne

Radna Jolanta Pawlikowska złożyła interpelację w sprawie utworzenia biura paszportowego w bełchatowskim starostwie | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr poparła pomysł utworzenia biura paszportowego w Bełchatowie. Teraz wszystko w rękach wojewody, który musi wydać odpowiednią decyzję. Powstanie delegatury w starostwie, znacznie ułatwiłoby życie mieszkańcom, którzy muszą stać w kolejkach m.in. w Piotrkowie, Sieradzu czy Łodzi.

Reklama

Przypomnijmy, że znowelizowana ustawa o dokumentach paszportowych w życie wejdzie już 27 marca. Nowe przepisy znacznie ułatwią wyrobienie paszportu. Jedną z najważniejszych zmian będzie rezygnacja z papierowej formy wniosku o wydanie paszportu. Zrobimy to elektronicznie w specjalnym systemie czyli Rejestrze Dokumentów Paszportowych. Wniosek zostanie wygenerowany w systemie przez urzędnika, a następnie podpisany przez wnioskodawcę na specjalnym urządzeniu. 

W związku z wejściem w życie zmienionych przepisów, w Bełchatowie pojawiły się głosy, że to doskonała okazja, aby przywrócić w mieście biuro paszportowe. Pisał o tym w mediach społecznościowych m.in. radny miejski Marcin Rzepecki podkreślając, że to ułatwiłoby znacznie życie mieszkańcom, którzy po paszport muszą jeździć do Piotrkowa, Sieradza czy Łodzi, gdzie dodatkowo swoje muszą odstać w długich kolejkach. 

Jednak konkretne działania w tej sprawie musiało podjąć starostwo. Interpelację złożyła radna powiatu Jolanta Pawlikowska, która przyznała w ostatnich dniach, że inicjatywa nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Po interwencji radnej, starosta Dorota Pędziwiatr poparła pomysł i wystosowała odpowiednie pismo do wojewody łódzkiego. 

- Aktualnie trwają rozmowy ze służbami wojewody na temat warunków, które musiałyby zostać spełnione, aby biuro paszportowe w Bełchatowie mogło powstać - poinformowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. 

Radna Pawlikowska liczy na pozytywny finał całej sprawie i przyznaje, że to znacznie skróciłoby czas oczekiwania na wyrobienie paszportu. 

- Czekamy na rozwój sytuacji. Powrót do starostwa Delegatury Wydziału Paszportowego pozwoliłby mieszkańcom naszego powiatu zniwelować długą kolejkę celem złożenia wniosku, skrócić czas oczekiwania na ten ważny dokument, a zarazem zaoszczędzić, coraz to droższe, paliwo - powiedziała Jolanta Pawlikowska.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy