Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty w Bełchatowie i powiecie. Gdzie uczniom poszło najlepiej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Egzamin ósmoklasisty w Bełchatowie i powiecie. Gdzie uczniom poszło najlepiej? - Zdjęcie główne

Pod koniec maja prawie 1,5 tys. uczniów ósmych klas przystąpiło w powiecie bełchatowskim do egzaminu ósmoklasisty. Na przestrzeni trzech dni mierzyli się z językiem polskim, matematyką i językiem angielskim | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątek, 1 lipca, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Jak poszło w nim uczniom z Bełchatowa i powiatu?

Reklama

Ponad pół miliona uczniów ostatnich klas szkół podstawowych podeszło pomiędzy 24 i 26 maja do trzech części egzaminu ósmoklasisty. Zaczęli od języka polskiego, by w następnych dniach zmierzyć się z matematyką i językiem obcym. Egzaminu nie da się nie zdać, ale podejście do niego jest konieczne, aby ukończyć szkołę podstawową. Później jest on brany pod uwagę przy rekrutacji do liceów i techników.

Wyniki tegorocznej sesji egzaminu ósmoklasisty zostały opublikowane przez CKE w piątek, 1 lipca. W skali ogólnopolskiej uczniowie średnio uzyskiwali 60 proc. z języka polskiego, 57 proc. z matematyki i 67 proc. z języka angielskiego. 

Jak poszło uczniom z Bełchatowa i powiatu?

W całym powiecie bełchatowskim do egzaminu podeszło prawie 1,5 tys. uczniów. Niemalże połowa z nich (747 osób) pisała go w Bełchatowie, natomiast zarówno w gminie Zelów i gminie Bełchatów było to około 150 osób. Ponad setka ósmoklasistów przystąpiła też do egzaminu w Szczercowie i Kleszczowie. W przypadku Ruśca, Drużbic i Kluk było to, kolejno, 81, 60 i 53 osoby. 

Najlepsze rezultaty ósmoklasiści osiągnęli z języka angielskiego. Najwyższy średni wynik uzyskali w tej części uczniowie z Bełchatowa - 72,15 proc. Na kolejnych pozycjach w powiecie znajduje się gmina Kleszczów (71,66 proc.) oraz gmina Kluki (69,66 proc.). 

Z kolei w przypadku matematyki najlepsi okazali się uczniowie z gminy Kluki, osiągając średni wynik 63,85 proc. Podobnie wysokie rezultaty uzyskali także ósmoklasiści z gminy Kleszczów (63,72 proc.) oraz gminy Rusiec (58,07 proc.). Średni wynik w Bełchatowie wyniósł natomiast 57,55 proc.

Z języka polskiego najlepszy wynik w powiecie (63,46 proc.) należy do ósmoklasistów z gminy Kleszczów. Na kolejnych pozycjach znaleźli się uczniowie z gminy Kluki (61,11 proc.) i gminy Drużbice (60,87 proc.). Rezultat bełchatowskich absolwentów szkół podstawowych - 58,64 proc. - plasuje ich na piątym miejscu.

Średnie wyniki całego powiatu wyniosły podczas tegorocznej sesji egzaminu 58,26 proc. z języka polskiego, 55,58 proc. z matematyki i 65,99 proc. z języka angielskiego. W skali całego województwa znalazł się on mniej więcej w połowie stawki. Dla porównania, średnie rezultaty ze wszystkich powiatów w łódzkiem to, kolejno, 58,46 proc., 57,57 proc. i 66 proc. 

W przypadku języka polskiego najlepsi w tym roku okazali się uczniowie z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy osiągnęli średni wynik 65,16 proc. Z kolei ósmoklasiści ze Skierniewic uzyskali średnio 61,15 proc. z matematyki, co plasuje ich na pierwszym miejscu w województwie. Najwyższy średni rezultat z języka angielskiego mieli natomiast uczniowie z Łodzi - 72,65 proc. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy