Reklama

Posłowie PiS kontrolowali koncern PGE GiEK. Jaki był cel wizyty parlamentarzystów?

Opublikowano:
Autor:

Posłowie PiS kontrolowali koncern PGE GiEK. Jaki był cel wizyty parlamentarzystów?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kontrola poselska w koncernie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Trzech parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, w tym zastępca rzecznika prasowego PiS - Radosław Fogiel, poprosiło o dokumentację i informacje dotyczące działalności spółki. Nieoficjalnie mówi się, że posłowie przyglądali się sprawie zwolnień pracowników w koncernie i oddziałach spółki.

Zastępca rzecznika prasowego PiS – Radosław Fogiel, a także posłowie Jarosław Krajewski i Robert Gontarz odwiedzili koncern PGE Górnictwo i i Energetyka Konwencjonalna. Okazuje się, że celem wizyty była… kontrola poselska.

Nieoficjalnie mówi się, że posłowie po kolejnych sygnałach o zwolnieniach w spółce i podległych jej oddziałach, przyjechali przyjrzeć się całej sprawie. O sytuacji wielokrotnie w licznych pismach informowały m.in. związki zawodowe. Czy taki był faktyczny cel wizyty parlamentarzystów? O wizytę w Bełchatowie zapytaliśmy posła Radosława Fogla, który jednak odmówił komentarza w sprawie.

- Mogę powiedzieć tylko, że Bełchatów to piękne miasto. Jeśli chodzi o pozostałe kwestie, to nie komentuję moich interwencji poselskich - mówi Radosław Fogiel.

W krótkim komunikacie do całej sprawy odniosła się spółka PGE GiEK, która potwierdziła, że we wtorek 4 sierpnia odbyła się kontrola poselska.

- W ramach kontroli Spółka przekazała posłom wymagane przez nich dokumenty oraz informacje dotyczące działalności Spółki za okres od stycznia 2019 do 30 lipca br. - poinformowała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE GiEK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE