Reklama

Poseł Konfederacji o kopalni: Państwo przejadło te pieniądze. Przyszłość Bełchatowa to prywatne inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Poseł Konfederacji o kopalni: Państwo przejadło te pieniądze. Przyszłość Bełchatowa to prywatne inwestycje - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dobromir Sośnierz – były europoseł, a obecny poseł Konfederacji odwiedził Bełchatów, aby spotkać się z lokalnymi sympatykami reprezentowanej przez niego partii. Chwilę przed tym wydarzeniem parlamentarzysta znalazł też czas na krótką rozmowę o Bełchatowie, przyszłości kopalni, a także zbliżających się wyborach prezydenckich.

Zaczęliśmy od pytania o rozkład elektoratu w Bełchatowie - ostanie wybory pokazały bowiem, że aż 60 proc. mieszkańców popiera Prawo i Sprawiedliwość. Jak poseł chce przekonać bełchatowian do programu Konfederacji?

Sośnierz zwracał uwagę, że mimo 60-procentowego poparcia dla PiS, w Bełchatowie dalej jest 40 proc. osób głosuje na inne opcje i ten elektorat warto zagospodarować. Zwrócił też uwagę, że wybór często podyktowany jest sympatią do konkretnego kandydata, a wyborcy przeważnie nie znają programów partyjnych. Według założeń parlamentarzysty, wyborców powinny przekonać propozycje pozostawienia ich pieniędzy w ich własnych portfelach.

- Inni w każdym mieście obiecują, że to tutaj właśnie zainwestują duże pieniądze. A skąd je wezmą, żeby zainwestować w Radomsku, Piotrkowie, czy Warszawie? No wezmą z Bełchatowa, tak to działa. My niczego nie obiecujemy na koszt podatnika - przekonywał Dobromir Sośnierz.

Zapytaliśmy też o inwestycję "Złoczew", na którą liczy bardzo wielu mieszkańców Bełchatowa. Czy w oczach Sośnierza, poleganie na kolejnym państwowym zakładzie pracy jest dla bełchatowian najlepszym rozwiązaniem?

Przede wszystkim poseł zwrócił uwagę na fakt, że obecnie wszystko wskazuje na to, że odkrywka "Złoczew" może się okazać jedynie mrzonką. Stwierdził też, że jeśli jednostki takie jak Kopalnia i Elektrownia Bełchatów były by w rękach prywatnych, byłyby prowadzone lepiej, dostosowując się do panujących na rynku warunków.

- Ponieważ to było państwowe (Kopalnia Bełchatów - przyp. red.), no to państwo zmarnowało te wszystkie pieniądze, przejadło, jak zawsze przy inwestycjach państwowych i teraz jak się skończy odkrywka, to się okaże, że nie będzie nic. Ale to nie jest wina wolnego rynku, to jest wina pokładania wiary w państwowe inwestycje. Radziłbym nie powtarzać tego błędu na przyszłość i budować pomyślność gospodarczą miasta w oparciu o prywatne inwestycje - wyjaśnił Sośnierz.

W rozmowie poruszone były również kwestie bezpłatnej komunikacji, bełchatowskich programów socjalnych oraz nadchodzących wyborów prezydenckich. Jeśli jesteście ciekawi, co w tych sprawach miał do powiedzenia parlamentarzysta Konfederacji, zapraszamy do oglądania video poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE