Reklama

Popularny lek na przeziębienie wycofany – sprawdź czy masz go w domu

Opublikowano:
Autor:

Popularny lek na przeziębienie wycofany – sprawdź czy masz go w domu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak informuje Główny Inspektorat Farmaceutyczny, ze sprzedaży zostaje wycofana jedna partia popularnego preparatu Febebrisan.

Febrisan to znany produkt farmaceutyczny, stosowany w przypadku leczenia objawów przeziębienia i grypy. W jego serii 375538 z datą ważności do stycznia 2019 roku stwierdzono zbyt dużą zawartość paracetamolu – środka przeciwbólowego.

- W dniu 8 grudnia 2017 r. do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął protokół nr NI-1833-17 z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków. Orzeczenie ww. protokole stanowi, iż badana próbka przedmiotowego produktu leczniczego nie odpowiada wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu - czytamy w decyzji GIF.

Dwanaście partii tego samego leku, z podobnego powodu zostało również wycofanych z rynku około dwóch miesięcy temu. Wówczas jednak problem został wykryty przez producenta, tym razem natomiast ujawnił go Narodowy Instytut Leków.

Jeśli znajdziecie w swojej apteczce Febrisan ze wskazanej serii, należy pozbyć się go, wyrzucając do specjalnych pojemników na leki, znajdujących się w aptekach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE