Reklama

Reklama

Popielec w czasie pandemii. Posypali głowę popiołem w kościele na osiedlu Binków [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielu bełchatowian wzięło udział we mszach świętych odprawianych w Środę Popielcową. Księża w kościołach posypywali wiernym głowę popiołem. To znak, że w Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post.

Reklama

W bełchatowskich kościołach, podobnie jak w świątyniach w całym kraju, odprawione zostały msze święte z okazji Środy Popielcowej. To dzień,  który w Kościele katolickim rozpoczyna Wielki Post. Księża posypywali wiernym głowy popiołem, wypowiadajż  słowa "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" lub też "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Jednak z powodu pandemii i wydanych zaleceń przez hierarchów Kościoła słowa podczas tegorocznej Środy Popielcowej zostały wypowiedziane tylko na początku obrzędu i skierowane były do wszystkich biorących udział w nabożeństwie. Później księża posypywali głowy wiernym w milczeniu.

Symboliczne posypywanie głowy popiołem ma przypominać wiernym o konieczności pokuty i duchowego przygotowania na zmartwychwstanie Jezusa, które wierni świętują podczas Wielkanocy. Popiół symbolizuje również, że wszystko co doczesne i materialne przemija, a także przypomina o kruchości życia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy