Reklama

Reklama

Ponad 60 mln zł na ważną dla Bełchatowa inwestycję. Kiedy ruszy budowa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ponad 60 mln zł na ważną dla Bełchatowa inwestycję. Kiedy ruszy budowa?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogłoszono program budowy 51 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 62 mln zł przyznano na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Kiedy inwestycja ruszy?

Reklama

To z całą pewnością dobra wiadomość dla bełchatowskich kierowców. Obwodnica wschodnia znalazła się na liście dofinansowanych inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja zostanie wsparta kwotą 62,4 mln zł. Informacje przekazała w mediach społecznościowych posłanka z Bełchatowa - Małgorzata Janowska. 

- Świetna wiadomość z samego rana. To kolejna duża i ważna inwestycja w nasz region, ale na pewno nie ostatnia! - napisała posłanka Janowska. 

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) zostanie dofinansowanych 51 obwodnic. Przyznane dofinansowanie, dla wszystkich zadań obwodnicowych, wyniesie ponad 4,5 mld zł. W nadchodzącym 2022 r. dopłaty będą sięgać blisko 200 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania, jednego zadania obwodnicowego, może wynieść 80 proc. 

- Nowa infrastruktura powstanie w ciągach dróg wojewódzkich. To pozwoli na odciążenie ruchu drogowego w wielu miejscowościach oraz zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Ruch z centrów miast zostanie skierowany na nowo budowane obwodnice - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Dzięki nowym drogom skróci się czas przejazdu, poprawi się środowisko naturalne w miastach, dzięki temu będziemy w stanie przyciągać nowy biznes, aby wzrost gospodarczy cieszył się coraz lepszymi perspektywami.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi przetarg na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa planuje ogłosić w pierwszym kwartale 2022 roku. Pierwszy etap budowy obwodnicy będzie obejmował odcinek od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Czyżewskiego. Drugi etap robót ma objąć trasę aż do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy budowaną jezdnię z istniejącą już obwodnicą północną. Wschodnia obwodnica Bełchatowa będzie liczyła w sumie 8 kilometrów. Miasto podkreśla, że inwestycja znacząco poprawi przepustowość komunikacyjną w południowej i wschodniej części Bełchatowa. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy