Reklama

Ponad 100 mieszkańców przebadanych na koronawirusa. Mobilny punkt ponownie stanął w Bełchatowie [FOTO]

Opublikowano: pt, 14 sie 2020 10:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mobilny punkt pobrań po raz kolejny stanął w Bełchatowie. Do badania na obecność koronawirusa skierowano ponad 100 osób. To znacznie większa liczba niż poprzednio. Najprawdopodobniej ma to związek z potwierdzonymi zakażeniami dwóch listonoszy z bełchatowskiej poczty, którzy mogli mieć kontakt z większą liczbą osób.

Łącznie ponad 100 wytypowanych przez bełchatowski sanepid osób przyjechało dziś do punktu drive-thru, który już po raz szósty stanął na parkingu w okolicy ulicy Staszica. Każdy z mieszkańców w wyznaczone miejsce musiał przyjechać własnych samochodem, a podczas pobierania wymazu nie mógł również pojazdu opuszczać.

– Nasz punkt składa się z kilku sekcji: oczekiwania, ewidencji i pobierania. Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. Chodzi o to, by uchronić przed zakażeniem obsługę punktu oraz mieszkańców – mówi Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie, który nadzoruje badania.

Informację o wyniku testu osobom badanym sanepid przekaże w ciągu kilku dni. Próbki do badań pobierali specjalni przygotowani i przeszkoleni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy byli ubranie w białe kombinezony.

Tak duża liczba osób wytypowanych przez sanepid do badania ma najprawdopodobniej związek z ostatnimi zakażeniami w bełchatowskiej placówce Poczty Polskiej, gdzie koronawirusem zaraziło się dwóch listonoszy. Przez ostatnie dni ustalano liczbę osób, które mogły mieć kontakt z pracownikami poczty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE