Reklama

Reklama

Polityk z Bełchatowa został wicewojewodą. Sensacyjna nominacja i zaskoczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Polityk z Bełchatowa został wicewojewodą. Sensacyjna nominacja i zaskoczenie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Były starosta bełchatowski Jarosław Brózda został wicewojewodą łódzkim. Nominacja wywołała duże zaskoczenie w środowisku samorządowców i polityków w regionie.

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko drugiego wicewojewody łódzkiego Jarosława Brózdę. Akt powołania wręczył mu wojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Jarosław Brózda jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie, a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim i na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Brózda z administracją publiczną związany jest od ponad 20 lat. Był m.in. asystentem Ministra w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych w Warszawie, a w latach 2006-2010 starostą bełchatowskim. W ostatnim czasie pracował jako inspektor w wydziale skarbu bełchatowskiego magistratu, gdzie wcześniej pełnił funkcję dyrektora.

Zaskoczenia nominacją dla Jarosława Brózdy nie kryje polityczne środowisko w Bełchatowie.

- Ta kandydatura w ogóle nie była wymieniana w tym kontekście. Można powiedzieć, że jest to duża niespodzianka – mówi nam jeden z samorządowców.

Osoby działające w samorządzie przypominają też, że przez ostatnie lata polityczne notowania dawnego starosty i byłego działacza PiS mocno spadły.

- Przecież nawet w urzędzie miasta zaczął piastować niższe stanowisko inspektora. Mówi się, że taka nominacja może być dla niego trampoliną w zbliżających się wyborach parlamentarnych – mówi nam kolejny z rozmówców.

Warto przypomnieć, że ostatnie lata politycznej działalności dla Jarosława Brózdy, delikatnie mówiąc… nie były dla niego łatwe. W wyborach samorządowych w 2018 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego w powiecie z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządowa Inicjatywa Razem”. Wcześniej bezskutecznie startował w wyborach do Sejmu (2011 r.) oraz do Senatu (2015 r.). Bez powodzenia próbował też swoich sił w walce o fotel prezydenta Bełchatowa w 2014 roku.

Obecnie Jarosław Brózda jest członkiem Solidarnej Polski i z ramienia tej partii został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy