Reklama

Reklama

Policzyli, ile osób odwiedziło punkt paszportowy w Bełchatowie. Czy są duże kolejki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie

Policzyli, ile osób odwiedziło punkt paszportowy w Bełchatowie. Czy są duże kolejki? - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowskie starostwo podało statystyki odwiedzin nowego punktu paszportowego w Bełchatowie. Okazuje się, że cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców całego regionu. Ile osób dziennie przychodzi wyrobić sobie paszport?

Reklama

O tym, że w Bełchatowie punkt paszportowy jest potrzebny i znacznie pomoże mieszkańcom w żmudnym załatwianiu urzędowych spraw, mówiło się już od dawna. Dotychczas mieszkańcy musieli stać w kolejkach do biur paszportowych w Łodzi, Piotrkowie, Sieradzu czy Skierniewicach. Najpierw problem nagłośnili: miejski radny Marcin Rzepecki Jolanta Pawlikowska z rady powiatu. Po interpelacji złożonej przez radną, starostwo wystąpiło do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Niestety odpowiedź była odmowna.

Radna nie dała jednak za wygraną i o pomoc poprosiła parlamentarzystów z regionu. Ci skierowali pisma do wojewody oraz wiceministra MSWiA. I to przyniosło skutek. Pod koniec stycznia otworzono terenowy punkt paszportowy w lokalu przy ZSP nr 1 na ulicy Czaplinieckiej.

Po ponad miesiącu działalności wyraźnie widać, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Jak informuje bełchatowskie starostwo, do tej pory w biurze złożono ok. 1,3 tys. wniosków, a paszport odebrało już pół tysiąca osób. Dziennie do punktu zgłasza się nawet po 120 osób.

- Pierwsze tygodnie pracy biura to także czas na przyjrzenie się potrzebom i oczekiwaniom klientów oraz poszukiwanie najlepszych rozwiązań – informuje bełchatowskie starostwo.

W tym samym budynku znajduje się również Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Dlatego, punkt paszportowy został przeorganizowany, aby można było do niego bezkolizyjnie dotrzeć. Dodatkowo uruchomiono drugie stanowisko do obsługi klientów.

Terenowy Punkt Paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Bełchatowie mieści się w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 96. Obsługuje mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz.8.00-15.00, a we wtorki w godz.9.30-16.30.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy