Reklama

Reklama

Policyjne zawody dla dzieci [FOTO]

Opublikowano: czw, 26 paź 2017 06:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Profilaktyka przez zabawę tak najkrócej można powiedzieć o akcji „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Dzieci z czternastu szkół całego powiatu bełchatowskiego rywalizowały w konkursie wiedzy i sprawności fizycznej, przygotowanym przez policjantów. W tym roku impreza miała swoją dwunastą odsłonę.

Reklama

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa jest cyklicznym przedsięwzięciem adresowanym do uczniów drugich klas szkół podstawowych. Uczestniczą w nim pary zawodników złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentują swoją szkołę.

Najmłodsi najpierw rozwiązują test, na który składa się piętnaście pytań dotyczących zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na ulicy, w kontakcie z „nieznajomym”, czy agresywnym psem. Po umysłowych łamigłówkach przychodzi czas na aktywność fizyczną. Podczas zawodów uczniowie wykazują się sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód zbliżony do tego, który pokonują kandydaci do Policji. Przeszkody dostosowane są oczywiście do wieku i rozwoju fizycznego uczestników.

Wczoraj w rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12, drugie miejsce wywalczył duet z SP nr 4 w Zelowie, a trzecie z SP w Kociszewie. Uczniowie „dwunastki” będą reprezentować powiat bełchatowski na eliminacjach wojewódzkich Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa, które zostaną rozegrane 17 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.