reklama
reklama

Policjantka z Bełchatowa wicemistrzynią Polski. Wykazała się ogromną wiedzą [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Policjantka z Bełchatowa wicemistrzynią Polski. Wykazała się ogromną wiedzą [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaAspirant sztabowy Monika Pacześ, policjantka z Komendy Policji w Bełchatowie odniosła ogromny sukces i stanęła na drugim stopniu podium podczas mistrzostw Polski. Aby zdobyć tytuł drugiej najlepszej policjantki w kraju, musiała wykazać się dużą wiedzą.
reklama

22 listopada w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbył się Finał III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. W zmaganiach udział wzięło 17 funkcjonariuszy z jednostek z całej Polski, którzy wyłonieni zostali podczas zmagań na szczeblu wojewódzkim. Wśród nich znalazła się również policjantka z Bełchatowa.

- Garnizon łódzki reprezentowała aspirant sztabowy Monika Pacześ z Komendy powiatowej Policji w Bełchatowie, która we wcześniejszych etapach konkursu najpierw pokonała wszystkich konkurentów w powiecie bełchatowskim, a później zajęła pierwsze miejsce w województwie łódzkim – relacjonuje Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy bełchatowskiej policji.

reklama

O udziale Moniki Pacześ w konkursie informowaliśmy już w październiku, kiedy to stanęła na podium podczas zmagań wojewódzkich. To właśnie zdobyte wówczas pierwsze miejsce pozwoliło jej rywalizować podczas finału w którym również zanotowała świetny wynik.

Rywalizacja składała się z trzech konkurencji. Pierwszą było wygłoszenie przez oskarżyciela publicznego przemówienia końcowego, drugą pisemna analiza dokumentu procesowego pod kątem błędów formalnych i merytorycznych, natomiast trzecią pisemny test wiedzy sprawdzający znajomość przepisów prawa. Policjantka z Bełchatowa świetnie poradziła sobie z każdą z nich, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a tym samym została Wicemistrzynią Polski oskarżycieli publicznych Policji.

reklama

- Od początku 2023 roku na terenie powiatu bełchatowskiego funkcjonariusze policji ujawnili blisko 2000 wykroczeń, w rozstrzygnięciu których prowadzone były czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenia. Blisko połowa z nich zakończyła się skierowaniem przez policjantów wniosku o ukaranie do sądu. W sprawach, które na etapie postępowania sądowego nie zakończyły się wyrokiem nakazowym, uczestniczyli oskarżyciele publiczni z bełchatowskiej policji – wyjaśnia Kaszewska.

Jak dodaje, aby zostać oskarżycielem publicznym trzeba przejść specjalistyczny kurs w jednej ze szkół policyjnych, a także zdobyć doświadczenie podczas prowadzenia czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia oraz podczas uczestnictwa w wokandach sądowych.

reklama

- Ze względu na istotę i powagę tej funkcji powierzana jest ona policjantom mającym duże doświadczenie zawodowe z dziedziny obejmującej problematykę wykroczeniową, a jednocześnie samodzielnym i na bieżąco uzupełniającym swoją wiedzę – dodaje Iwona Kaszewska.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama