Reklama

Reklama

Policjanci z Bełchatowa za darmo zabezpieczą twój rower przed złodziejami. Gdzie i kiedy się zgłosić?

Opublikowano: wt, 15 wrz 2020 11:24
Autor:

Policjanci z Bełchatowa za darmo zabezpieczą twój rower przed złodziejami. Gdzie i kiedy się zgłosić?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – w ramach akcji w dniach od 16 do 22 września w Bełchatowie odbędzie się znakowanie rowerów, powstanie miasteczko ruchu drogowego, a w szkołach i przedszkolach odbędą się prelekcje. W tym roku zrezygnowano z dużych imprez z obawy przed panującą wciąż epidemią koronawirusa.

Reklama

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to inicjatywa, która funkcjonuje już od 2002 roku – celem jest promowanie ekologicznej formy mobilności. W tym roku, hasłem przewodnim akcji będzie "Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna".

Chodzi o zachęcenie do podjęcia działań, które mogą przynieść natychmiastowe skutki i przyczynić się do wyeliminowania zatorów komunikacyjnych, a przez to do rozwiązania problemu zanieczyszczenia oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery – czytamy na stronie urzędu miasta.

Do akcji, już po raz trzeci, włącza się również Bełchatów. Jednakże, tegoroczne eventy związane z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu będą mocno okrojone w stosunku do lat poprzednich. Wszystko przez epidemię koronawirusa i związany z nią reżim sanitarny. Duże imprezy zastąpi akcja informacyjno – promocyjna.

- Zaplanowane zostały m.in. zajęcia profilaktyczne w szkołach i przedszkolach dla dzieci i młodzieży, które poświęcone będą bezpiecznemu poruszaniu się po drodze, po chodnikach i ścieżkach rowerowych. Natomiast we wtorek, 22 września, czyli podczas Dnia bez Samochodu, mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznakować swoje rowery – informuje magistrat.

Każdy, kto chciałby oznakować swój rower może udać się 22 września pod urząd miasta – tam, podobnie jak w latach poprzednich policjanci z KPP Bełchatów będą znakować jednoślady.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE