Reklama

Policjanci z Bełchatowa przejęli nielegalny towar

Opublikowano:
Autor:

Policjanci z Bełchatowa przejęli nielegalny towar - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z bełchatowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zarzuty mężczyźnie, który posiadał tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na blisko 13000 złotych.

11 stycznia 2019 roku bełchatowscy policjanci po uzyskaniu informacji, że w jednym ze sklepów na terenie powiatu bełchatowskiego mogą być sprzedawane wyroby tytoniowe i alkohol bez polskich znaków akcyzy pojechali to sprawdzić.

Na miejscu zastali 51-latka, którego poinformowali o celu wizyty. Mężczyzna dobrowolnie udostępnił stróżom prawa pomieszczenia i sam wskazał nielegalny towar. Policjanci zabezpieczyli trefne papierosy różnych marek. Było to 3039 sztuk luzem i pakowane w paczki. Dodatkowo 26 worków zawierających krajankę tytoniową o łącznej wadze blisko 12 kg oraz 13 litrów alkoholu etylowego. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na blisko 13 000 złotych. Właściciel nielegalnego towaru usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE