Reklama

Reklama

Policjanci z Bełchatowa ostrzegają uchodźców. Chodzi o handel ludźmi...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze z bełchatowskiej komendy, podczas spotkań z uchodźcami z Ukrainy, ostrzegają przed oszustami. Zagrożeniem są też handlarze ludźmi, którzy mogą wykorzystywać sytuację osób, które uciekają przed wojną.

Reklama

Bełchatowscy policjanci, podczas spotkań z uchodźcami z Ukrainy, ostrzegają przed oszustami i handlarzami ludźmi, którzy mogą wykorzystywać ludzkie nieszczęście. Funkcjonariusze apelują o ostrożność w kontaktach z obcymi. 

- Wszystko po to, by byli świadomi, że nie każdy kto oferuje pomoc jest osobą szczerą - informuje Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Mundurowi, podczas spotkań z Ukraińcami zapewniają, że w zdecydowanej większości uchodźcy spotkają osoby szczere i chętne do udzielenia pomocy, jednak warto zachować czujność, bo można trafić na tych, których intencje nie są uczciwe. 

- Funkcjonariusze uświadamiają, że uchodźcy narażeni są na to, że mogą stać się ofiarami handlu ludźmi lub innych przestępstw, w tym oszustw. Dla policjantów ważne jest, aby osoby uciekające przed wojną, szukające u nas schronienia czuły wsparcie, były bezpieczne, aby wiedziały gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia - mówi Iwona Kaszewska. 
Podczas spotkań z uchodźcami policjanci informują, w jaki sposób ci mogą skontaktować się, prosząc o pomoc we wspomnianych sytuacjach. Funkcjonariusze przekazują numery kontaktowe, pod które należy telefonować w przypadku zagrożenia. W wezwaniu pomocy mają pomóc dwujęzyczne ulotki informacyjne.

- Wszystko po to, aby w sytuacji zagrożenia, bez wahania wiedzieli gdzie zwrócić się z pomocą - przekonuje Kaszewska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy