Reklama

Reklama

Policja sypnęła mandatami i wnioskami do sądu. Świąteczna akcja bełchatowskich funkcjonariuszy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Policja sypnęła mandatami i wnioskami do sądu. Świąteczna akcja bełchatowskich funkcjonariuszy - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policja podsumowała swoje działania w okresie świątecznym na drogach powiatu bełchatowskiego. Jaki był efekt akcji drogówki?

Reklama

Akcja policji trwała od 7 do 10 kwietnia czyli podczas świątecznego wielkanocnego weekendu. Prewencyjne kontrole przeprowadzali funkcjonariusze z drogówki, wspierani również przez policjantów z innych komórek. 

Jak podsumowano, wykonano ponad 170 kontroli kierowców. Policjanci wypisali łącznie 76 mandatów i 52 pouczenia. W ośmiu przypadkach wydano wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymano też dwóch nietrzeźwych kierowców. W świąteczny weekend doszło też do jednego wypadku drogowego. 

-  W trakcie służby funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców. Ich uwadze nie umknęły również nieprawidłowe zachowana pieszych, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, w czasie kontroli sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, zwracali uwagę w jaki sposób przewożone są dzieci - mówi Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy bełchatowskiej policji. 

 

 

Jak dodaje, funkcjonariusze przyglądali się też zachowaniom kierowców w rejonie przejść dla pieszych, a także ich uwaga było zwrócona na zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego przypominamy użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Kierujący samochodami i jednośladami mają takie same prawa na drodze. Pieszych prosimy o przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszana się po drogach, zachowania ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię, w szczególności w obrębie przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek wszystkich uczestników ruchu drogowego pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu - apeluje bełchatowska policja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy