Reklama

Policja podzieliła się statystyką z weekendu majowego. Koronawirus zrobił swoje...

Opublikowano:
Autor:

Policja podzieliła się statystyką z weekendu majowego. Koronawirus zrobił swoje... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczna majówka upłynęła pod znakiem panującej w kraju epidemii. Policyjne statystyki wskazują jednak, że ma to też dobre strony. Na bełchatowskich drogach od dawna nie było tak spokojnego weekendu majowego. Ruch był zdecydowanie mniejszy, a policyjne raporty wskazują na zaledwie kilka kolizji, w których – co najistotniejsze – nie było rannych.

Tradycyjnie już, jak co roku w trakcie długiego weekendu majowego przeprowadzana była akcja prewencyjna policji pod nazwą "Bezpieczna majówka 2020". Funkcjonariusze zebrali już statystyki z okresu od 30.04 do 03.05 – okazuje się, że panująca pandemia i związane z nią obostrzenia, wpłynęły pozytywnie na bezpieczeństwo na drogach.

Policjanci zauważają, że ruch był zdecydowanie mniejszy niż w ubiegłych latach, co przełożyło się na statystykę. W trakcie majowego weekendu na bełchatowskich drogach doszło do zaledwie 6 kolizji, w których – na szczęście – ucierpiały jedynie pojazdy.

Mniej było też nietrzeźwych kierowców – mimo tego, że stali się oni już, niestety nieodłącznym elementem majowego weekendu, to w tym roku, na bełchatowskich drogach zatrzymano jedynie 3 amatorów jazdy "na podwójnym gazie".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE