Reklama

Reklama

Pokonają ponad 40 km, nocą w ciszy i skupieniu. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Parzna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pokonają ponad 40 km, nocą w ciszy i skupieniu. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Parzna - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już za tydzień wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tradycyjnie już w naszym regionie wystartuje ona w Parznie.

Reklama

Tegoroczna edycja EDK w naszym regionie zaplanowana jest na piątek 8 kwietnia. We wspólną wędrówkę wierni wyruszą spod parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie. W tym roku organizatorzy przygotowali jedną mierzącą 43 km trasę Wandy Malczewskiej, biegnącą przez Uroczysko, aż do Bełchatowa.

Każdy, kto chce wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, powinien zgłosić się za pomocą formularza dostępnego na stronie EDK, wybierając z listy trasę z naszego regionu. Warto wcześniej zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie.

Ponad połowa trasy (24,5 km) przebiegać będzie po drogach asfaltowanych resztę dystansu, czyli 18,5 km uczestniczy przejdą po drogach utwardzonych i leśnych. W zależności od pogody część trasy może być błotnista. Organizatorzy przypominają, że trasa przeznaczona jest dla osób wytrzymałych fizycznie i psychicznie, ze względu na odcinki drogi w lasach.

Uczestnicy podczas całej trasy poruszają się w grupach do 2 do 5 osób. Mimo to należy pamiętać o jednej z ważniejszych reguł EDK, mianowicie zachowaniu ciszy.

- Reguła Milczenia obowiązuje od momentu dotarcia na I stację drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu – przypominają organizatorzy.

Jak wyjaśniają organizatorzy, idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest niezmienna od początków jej istnienia, czyli do 2009 roku. Chodzi o zbliżenie się do Boga poprzez nocną wędrówkę, w ciszy i skupieniu pozwalającą na głębokie przemyślenia i doświadczenie własnej słabości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy