Reklama

Reklama

Po budynku Urzędu Miasta została sterta gruzu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 18 gru 2017 15:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dobiega końca wyburzanie budynku Urzędu Miasta. Rozbiórce została poddana nieruchomość, która znajdowała się na tyłach głównej siedziby magistratu.

Reklama

W tej chwili trudno nawet jednoznacznie określić kiedy ten budynek powstał, oficjalne dokumenty - na przykład pozwolenie na budowę - nie zachowały się w urzędowych archiwach. Jedni mówią, że powstał w latach 50-tych czy 60-tych, czyli wtedy kiedy budowana była główna siedziba magistratu. Ale pojawiają się też informacje o latach 80-tych. Jedno jest pewne, właśnie w tamtym czasie, kiedy Bełchatów bardzo prężnie się rozwijał, w tym miejscu swoją siedzibę miała łódzka instytucja - Dyrekcja Budowy Miast i Osiedli Wiejskich.

O rozbiórce mówiło się od kilku ostatnich lat. Budynek był w fatalnym stanie technicznym – przez ostatnie lata sukcesywnie były „wyprowadzane” z niego urzędowe wydziały, a także Straż Miejska. W ostatnich latach swoją siedzibę miały tam już tylko Biuro Planowania Przestrzennego i część wydziału Geodezji i Architektury.

Teraz po budynku praktycznie nie ma śladu, w jego miejscu powstaną nowe miejsca parkingowe i niewielkie pomieszczenia gospodarcze na użytek UM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +4 / -4

    bełchatowianka

    Cały ten budynek powinien zostać rozebrany... pozostała część też!