Reklama

Reklama

Planują przebudowę kolejnych jezdni w pobliżu Bełchatowa. Gdzie pojawią się drogowcy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów/Zdjęcie poglądowe

Planują przebudowę kolejnych jezdni w pobliżu Bełchatowa. Gdzie pojawią się drogowcy? - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów ogłosiła przetarg na kolejne inwestycje drogowe. W których miejscowościach zaplanowano remonty?

Reklama

Urząd gminy Bełchatów ogłosił własnie przetarg na przebudowę dróg gminnych w trzech miejscowościach. Jak podano, w Zwierzchowie przebudowane zostaną dwie drogi wewnętrzne. Pierwsza z nich na odcinku ponad 700 metrów, a druga na długości pół kilometra. Obydwie jezdnie zyskają nowe nawierzchnie o szerokości 4,5 metra. Wzdłuż przebudowanych dróg powstaną obustronne pobocza o szerokości 0,75 metra, a także zjazdy i system odwodnienia. 
 
Z kolei w Kurnosie Pierwszym planowana jest przebudowa blisko 800 metrów jezdni. Jak informuje gmina, nowa nawierzchnia będzie miała szerokość 4 metrów, powstaną wzdłuż niej pobocza o szerokości od 0,30 do 0,75 metra, przebudowane zostaną również zjazdy i dojścia do furtek.
 
Drogowcy pojawią się też w Postękalicach, gdzie przebudowa obejmie prawie kilometr drogi. Nowa nawierzchnia będzie miała szerkość 5 metrów, wykonane zostaną pobocza o szerokości metra oraz lokalnie chodniki (dojścia do furtek i w okolicy przystanku autobusowego). Urząd zapewnia też, że przebudowane zostaną zjazdy do posesji, a wzdłuż drogi powstanie rów odwodnieniowy.
 
- Na oferty firm, które chciałby się podjąć tych inwestycji czekamy do 29 marca 2023 roku. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację całego zadania - informuje gmina Bełchatów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy