Reklama

Reklama

Powstaną mieszkania na osiedlu Okrzei. Radni podjęli decyzję w tej sprawie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Powstaną mieszkania na osiedlu Okrzei. Radni podjęli decyzję w tej sprawie - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Miejska w Bełchatowie przyjęła uchwałę w sprawie zmian planu zagospodarowania przestrzennego w centrum miasta, dzięki czemu budynek sądu na osiedlu Okrzei będzie mógł być zamieniony na blok mieszkalny. Powstanie tam 80 mieszkań socjalnych. Prace ruszą najwcześniej w 2025 roku.

Reklama

Miejscy radni podjęli uchwałę w sprawie zmian dla Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla fragmentu osiedla Śródmieście. Chodzi o zmianę przeznaczenia działki w pobliżu osiedla Okrzei, na której obecnie mieści się Sąd Rejonowy w Bełchatowie. Było to konieczne z tego względu, że w niedalekiej przyszłości budynek sądu zostanie zamieniony na mieszkania socjalne. Miasto planuje utworzenie około 80 lokali do zamieszkania. 

Zanim to jednak nastąpi, musi powstać gmach sądu przy ulicy Pabianickiej. Koncepcja architektoniczna nowej siedziby została zaakceptowana przez łódzki Sąd Apelacyjny w ubiegłym roku. Uzyskano również pozwolenie na budowę. Według szacunków inwestycja ma kosztować 33 mln zł. Budowa nowego gmachu sądu rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. W pierwszym kwartale 2021 roku ma zostać ogłoszone bowiem postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę inwestycji.

Budowa nowej siedziby sądu powinna zakończyć się w 2025 roku. Wówczas miasto będzie mogło rozpocząć prace w starym budynku na osiedlu Okrzei, który zostanie przekształcony na blok mieszkalny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy