Reklama

Piknik w centrum Bełchatowa. To będzie prawdziwa gratka dla fanów historii i militariów.

Opublikowano:
Autor:

Piknik w centrum Bełchatowa. To będzie prawdziwa gratka dla fanów historii i militariów.   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 11 sierpnia w parku przy dworku rodziny Olszewskich odbędzie się Piknik Militarno-Historyczny. Nie zabraknie pokazów sprzętu wojskowego, głośnych wystrzałów oraz gier i zabaw dla całych rodzin.

Piknik zorganizowany będzie z okazji obchodzonego 15 sierpnia święta Wojska Polskiego oraz 99. rocznicy Cudu nad Wisłą. Tegoroczne wydarzenie będzie miało odrobinę inny charakter niż te w minionych latach. Bełchatowianie nie tylko będą mogli zgłębić wiedzę co działo się na naszych terenach podczas I i II wojny światowej, ale także będą mogli przyjrzeć się pojazdom wojskowym i sprzętom używanym przez Wojsko Polskie po 1945 roku.

Piknik Militarno-Historyczny rozpocznie się w niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 14 i potrwa do 20.00. Organizatorzy zaprosili radomszczańskie Stowarzyszenie Sympatyków Pojazdów Militarnych „Rota”. Pojazdy, które przyjadą do Bełchatowa, cieszą się dużym zainteresowaniem - głównie ze względu na ich autentyczność oraz dbałość członków stowarzyszenia o każdy szczegół przy ich rekonstrukcji. Będzie można zobaczyć m.in. GAZ69 M, UAZ 469B czy motocykl K750 z rkm-em Diegtiariowa na koszu. Chętni będą mogli porozmawiać z pasjonatami techniki militarnej, którzy odpowiedzą na każde pytanie.

Podczas sierpniowego pikniku nie zabraknie także huku – będą m.in. działa strzelające na gaz, rozegrane zostaną także zawody Sekcji Strzelectwa Sportowego „Iglica”. W sumie wystawionych zostanie kilkadziesiąt sztuk broni używanej przez Wojsko Polskie po 1945 roku - samochody,motocykle i pokaźnych rozmiarów ciężarówki. Na uczestników czeka także kilka eksponatów, m.in. transporter rakietowy KRUG. Na tym nie koniec atrakcji. Organizatorzy przewidują także punkt gastronomiczny, stanowiska będą mieć Nadleśnictwo Bełchatów, modelarnia oraz antykwariat, który pochwali się perełkami w swojej militarnej kolekcji. Będą także gry i zabawy dla najmłodszych.

Podczas pikniku zostanie także otwarta wystawa poświęcona rocznicy powstania Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84. Pułku Strzelców Poleskich, którzy już od 10 lat przybliżają historię Bełchatowa i regionu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE