Reklama

Pijany kierowca w gminie Kluki - uciekał przed policją, zaatakował mundurowych, padły strzały!

Opublikowano:
Autor:

 Pijany kierowca w gminie Kluki - uciekał przed policją, zaatakował mundurowych, padły strzały! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najpierw wjechał kierowanym przez siebie audi w płot, potem porzucił auto i uciekł z miejsca zdarzenia, a kiedy został namierzony przez policjantów i zorientował się, że na ucieczkę nie ma szans rzucił się z kijem na jednego z nich. 44-letni mieszkaniec gminy Kluki odpowie teraz przed sądem nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

12 lutego o godz.11.35 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Sadulaki w gminie Kluki.

- Według informacji nietrzeźwy kierujący audi wjechał w ogrodzenie posesji, porzucił auto i uciekł. Na miejsce zostali skierowani policjanci z posterunku w Klukach. Zgłaszający opisał mężczyznę i wskazał kierunek ucieczki. Mundurowi szybko namierzyli uciekiniera, który znajdował się już na terenie wytypowanej przez policjantów posesji. Zdesperowany widokiem mundurowych mężczyzna zaczął uciekać. Najpierw do stodoły, a później w kierunku lasu – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że na ucieczkę już nie ma szans zdecydował się na desperacki krok - zaatakował policjanta uderzając go kijem.

- Agresywnego mężczyznę uspokoił dopiero huk strzałów ostrzegawczych oddanych przez mundurowego. Naastnik został zatrzymany i szybko trafił do policyjnego aresztu. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 44 – latek ma ponad promil alkoholu w organizmie - dodaje Iwona Kaszewska.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Kluki usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat wiezienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE