Reklama

Reklama

Tym razem się udało, GKS sięga po miejską kasę. Jaką pomoc otrzyma bełchatowski klub?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tym razem się udało, GKS sięga po miejską kasę. Jaką pomoc otrzyma bełchatowski klub?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto przekaże 300 tys. zł dla GKS Bełchatów. Klub z ulicy Sportowej tym razem pomyślnie wypadł w konkursie, do którego podchodził po raz drugi. Za pierwszym razem wniosek o dotację nie zdobył wymaganej liczby punktów.

Reklama

Po wielu miesiącach klub z ulicy Sportowej dostanie obiecaną od miasta pomoc finansową. GKS Bełchatów otrzyma 300 tys. zł w ramach rozstrzygniętego konkursu w sprawie przyznania dotacji na realizację zadań z zakresu sportu. Jak można przeczytać na urzędowych stronach, dotacja zostanie przeznaczona na "wsparcie udziału bełchatowskich seniorskich drużyn ligowych we współzawodnictwie sportowym".  To było drugie podejście klubu do konkursu, który był jedynym wnioskującym o dotację. W pierwszym, który ogłoszono 1 marca, kiepsko przygotowany przez GKS wniosek nie zdobył wymaganej liczby punktów. I choć nie miał żadnych rywali po miejską kasę, to i tak przegrał. Miasto postanowiło dać klubowi jeszcze jedną szansę i przy drugim podejściu wreszcie się udało. Taki zastrzyk gotówki z pewnością pomoże będącemu w bardzo trudnej sytuacji finansowej klubowi.

Warto przypomnieć, że od czasu podjęcia uchwały przez radę miasta w sprawie wsparcia finansowego dla bełchatowskich klubów sportowych, która faktycznie była pomocną dłonią wyciągniętą w stronę GKS, minęło wiele miesięcy. Radni uchwałę podjęli w sierpniu, jednak została ona zakwestionowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Łodzi. Jesienią radni podjęli nową poprawioną uchwałę, uwzględniając przy tym błędy wytknięte przez RIO. Z tego względu, że uprawomocniła się ona dopiero na koniec roku, pieniądze na konkurs trzeba było zabezpieczyć w budżecie na 2021 rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy