Reklama

PGE znalazło pieniądze dla GKS-u. Prezes Dąbrowski przyjechał poinformować o tym osobiście. Jest jednak małe ''ale''...

Opublikowano:
Autor:

PGE znalazło pieniądze dla GKS-u. Prezes Dąbrowski przyjechał poinformować o tym osobiście. Jest jednak małe ''ale''... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezes Polskiej Grupy Energetycznej podczas wizyty w Bełchatowie poinformował, że koncern przekaże 2 mln zł na wsparcie finansowe dla bełchatowskiego GKS-u. Pieniądze nie trafią jednak do klubu w ramach umowy sponsorskiej, ale zostaną przekazane do fundacji, która będzie wspierać drużyny młodzieżowe.

Wojciech Dąbrowwski, prezes PGE, podczas wizyty w Bełchatowie oznajmił, że koncern przekaże wkrótce 2 miliony złotych na wsparcie bełchatowskiego GKS. Pieniądze nie trafią jednak bezpośrednio do klubu, ale do Fundacji PGE Akademia GKS Bełchatów, która ma wkrótce zostać utworzona.

- Jako PGE podjęliśmy decyzję, że będziemy wspierali GKS Bełchatów. Chcemy wspierać dzieci i młodzież, które trenują w tym klubie – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Jak podkreślił, koncern przekaże kwotę dla bełchatowskiego klubu zaraz po zarejestrowaniu fundacji. Zaznaczył również, że liczy także na wsparcie fundacji ze strony miasta. Podczas konferencji prasowej prezes Dąbrowski stwierdził, że GKS to „klub z wielkimi tradycjami, który w Bełchatowie ma wiernych kibiców”. Zaznaczył, że pieniądze zostaną przekazane na pierwszy rok działalności. Zadeklarował również, że PGE będzie wspierało klub w kolejnych latach.

- Z dużą odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii społecznych. Ta decyzja o wsparciu dzieci i młodzieży, aby mogły trenować w GKS Bełchatów, jest właśnie tego dowodem – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Wszystko wskazuje na to, że decyzja o utworzeniu fundacji jest „wyjściem awaryjnym” i kompromisem podczas trudnych rozmów w sprawie ratowania klubu z finansowych tarapatów. Przypomnijmy, że PGE wcześniej nie zawarło z klubem nowej umowy sponsorskiej ze względu na jego zadłużenie. Prezes zapytany o to, dlaczego PGE bezpośrednio nie wesprze pierwszej drużyny GKS, udzielił wymijającej odpowiedzi.

- Skoncentrowani jesteśmy na wspieraniu sportu dzieci i młodzieży – powiedział prezes Dąbrowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE