Reklama

Reklama

Uczniowie wzięli udział w akcji PGE. Wspólnie posadzili nowy las [FOTO]

Opublikowano: wt, 12 kwi 2022 15:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PGE w regionie Prawie 7 tysięcy sadzonek posadzili uczniowie dwóch szkół z regionu bełchatowskiego w ramach akcji PGE „Lasy pełne energii”. Nowe drzewka rosnąć będą na terenie Leśnictwa Łuszczanowice.

Reklama

We wtorek (12 kwietnia) odbyła się kolejna edycja akcji „Lasy pełne energii” prowadzonej przez Grupę PGE. Tym razem do udziału we wspólnym sadzeniu lasu koncern zaprosił uczniów dwóch szkół z regionu. O poranku młodzież z ZSP w Kleszczowie i ZSP nr 1. w Bełchatowie tłumnie zjawiła się na miejscu zbiórki, na terenie Leśnictwa Łuszczanowice. 

W lesie pojawiło się około 100 osób, gotowych do pracy przy sadzeniu młodych drzewek. Po krótkim przeszkoleniu, uczniowie wyposażeni w odpowiedni sprzęt, ruszyli do pracy.

Taka współpraca nadleśnictwa z PGE ma wiele zalet. Dla leśników najważniejsza jest edukacja odwiedzających lasy oraz możliwość kontaktu z mieszkańcami regionu. 

- Dla nas największą zaletą takich akcji jest to, że możemy pokazać, jak wygląda nasza praca. Ludzie, którzy do nas przyjeżdżają, mogą zobaczyć, że las został wycięty, ale w ciągu dwóch lat na to miejsce posadzone są nowe drzewka – mówi Magda Szczepaniak z bełchatowskiego nadleśnictwa.

Również uczniowie zwracają uwagę na aspekt dbania o środowisko. Młodzież zapytana o to, dlaczego zdecydowali się wziąć udział w akcji, mówią o zdrowiu przyszłych pokoleń oraz o tym, jak ważne jest czyste powietrze.

- Wiadomo, że im więcej drzew, tym mamy czystsze powietrze, dla naszego zdrowia jest to ważne. Myślę, że to powinno zachęcić naszych rówieśników do wzięcia udziału w takiej akcji – mówi Krzysztof, uczeń ZSP nr 1 im. Czyżewskiego w Bełchatowie.

Uczniowie wykazali się zapałem do działania. Po zakończeniu sadzenia mówili, że zadanie, które im postawiono, nie jest tak ciężkie, jak się spodziewali, a w zasadzie było nawet przyjemnie i relaksująco. Pytani zgodnie zapewniają, że jeśli nadarzy się taka okazja, to chętnie wezmą jeszcze raz udział w akcji.

- Nigdy nie mieliśmy okazji sprawdzić, jak to jest sadzić las. Dlatego tu dziś jesteśmy. Nie jest to trudna praca, nie czujemy zmęczenia, a praca fizyczna nie jest dla nas problemem – tłumaczy Krzysztof.

Wspólne sadzenie lasu było również świetną okazją do integracji, praca w parach bardzo przypadła uczniom do gustu.

- Pracowało mi się super, jesteśmy dość zgraną klasą, więc bardzo dobrze dogadywałam się z kolegą z pary. Koledzy bardzo nam pomagali – mówi uczennica z Kleszczowa.

„Lasy pełne energii” to autorski program Grupy PGE, realizowany od 2000 roku. Pracownicy wraz z rodzinami, z pomocą oraz pod opieką leśników, a także dzięki zaangażowaniu młodzieży szkolnej, harcerzy i lokalnych społeczności, przez ostatnie 22 lata posadzili blisko 600 tysięcy drzew, głównie sosen, świerków i dębów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE