Reklama

Reklama

Pracownicy PGE, leśnicy i uczniowie posadzili 10 tysięcy drzewek. Wielka akcja koło Bełchatowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PGE w regionie Aż dziesięć tysięcy nowych sadzonek posadzili wspólnie pracownicy centrali PGE GiEK, Kopalni i Elektrowni Bełchatów we współpracy z Nadleśnictwem Bełchatów oraz uczniami szkół. To kolejna odsłona autorskiego projektu środowiskowego PGE pt. „Lasy Pełne Energii”.

Reklama

Pracownicy PGE, szkolna młodzież i leśnicy po raz kolejny zakasali rękawy do pracy i wspólnie posadzili tysiące małych drzewek wokół bełchatowskiego kompleksu energetycznego. Akcja „Lasy Pełne Energii”, która realizowana jest już od 23 lat, ma właśnie swoją kolejną odsłonę. Jak podkreślają organizatorzy, głównym celem programu jest zwiększanie świadomości uczestników na temat roli lasów dla środowiska i klimatu oraz odnowienie gospodarki leśnej. Program kształtuje właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

- Dzięki inicjatywie „Lasy Pełne Energii” realizujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, aktywnie wspierając postawy ekologiczne wśród mieszkańców regionów, w których prowadzimy naszą działalność. Sadzenie nowych lasów jest szczególnie ważne wobec walki z tzw. niską emisją, odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i stan środowiska naturalnego. Warto przypomnieć, że w PGE GiEK lasy sadzimy nie tylko od święta, ale również w ramach bieżącej rekultywacji terenów pogórniczych. W pobliżu Kopalni Bełchatów i Turów posadziliśmy do tej pory łącznie ok. 47 milionów drzew – podkreśla Sławomir Podkówka, wiceprezes ds. finansowych reprezentujący zarząd spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W akcji w podbełchatowskich lasach oprócz pracowników PGE GiEK, elektrowni i kopalni, wzięła udział też młodzież. Sadzić drzewka pomagało w sumie 77 uczniów z dwóch szkół: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie oraz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie. Z tymi placówkami od wielu lat współpracują Kopalnia i Elektrownia Bełchatów.

- Do udziału w akcji „Lasy Pełne Energii” zapraszamy młodzież z lokalnych szkół, z którymi na co dzień współpracujemy. Co roku wielu uczniów uczestniczy w naszych akcjach sadzenia lasów, co bardzo nas cieszy. To z pewnością ciekawe urozmaicenie zajęć szkolnych, ale przede wszystkim satysfakcja z tego, że można zrobić coś nie tylko dla siebie – podkreśla Michał Banaszczyk, dyrektor Elektrowni Bełchatów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku uczestnicy „Lasów Pełnych Energii” posadzili drzewa w 19 lokalizacjach na terenie 13 województw. Przez cztery wiosenne tygodnie oraz jesienią, ponad 1700 pracowników Grupy PGE i zaproszonych gości posadziło wspólnie ponad 75 tysięcy młodych drzew.

Jak policzono, w sąsiedztwie bełchatowskiej kopalni i elektrowni od 2017 roku udało się posadzić aż 30 tysięcy drzew z czego w tym roku aż 10 tysięcy drzewek.

Program „Lasy Pełne Energii” realizowany jest od 23 lat, przy czym od 2007 roku oficjalnie przez Grupę PGE. W tym czasie w programie wzięło udział blisko 27 tys. osób. Uczestnicy posadzili wspólnie ponad 770 tys. drzew (głównie sosen, świerków, dębów i buków) w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE