Reklama

Reklama

PGE zaprasza na kursy i szkolenia. Mogą skorzystać pracownicy i mieszkańcy.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE zaprasza na kursy i szkolenia. Mogą skorzystać pracownicy i mieszkańcy. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PGE w regionie Trwa rekrutacja do Centrum Rozwoju Kompetencji. Już w październiku rozpoczną się zajęcia dla nowych grup w ramach Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych.

Reklama

Zajęcia dla nowych grup w Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej mają ruszyć już w październiku. Obecnie wciąż trwa nabór dla chętnych.

- Kwalifikacyjne kursy zawodowe są pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego skierowaną do osób dorosłych pozwalającą na zdobycie nowego zawodu, uzupełnienie swojego wykształcenia, udoskonalenia swoich umiejętności, wspomożenia rozwoju swojej kariery zawodowej. Kursy organizowane przez Centrum są nieodpłatne – informuje PGE Polska Grupa Energetyczna.

Uczestnikami kwalifikacyjnych kursów zawodowych mogą być: dorośli absolwenci wszystkich typów szkół, aktualni słuchacze liceów ogólnokształcących dla dorosłych, bezrobotni, pracownicy, którzy planują zmianę zawodu, dostosowując się do zmieniających warunków na rynku pracy, a także niepełnoletni, którzy ukończyli ośmioletnią szkołą podstawową oraz mają opóźnienie w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną uniemożliwiającą lub znacznie utrudniającą podjęcie lub kontynuowanie nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Nabór do CRK prowadzony jest następujących kierunkach:

 • Technik automatyk – kwalifikacja ELM.04.,

 • Technik spawalnictwa- kwalifikacja MEC.03.,

 • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja ELE.11.,

 • Technik programista – kwalifikacja INF.04.,

 • Technik automatyk – kwalifikacja ELM.01.,

 • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja ELE.10.,

 • Technik analityk – CHM.03. – nowy kierunek,

 • Technik elektryk - ELE.02. – nowy kierunek

 • Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu zostało uruchomione we wrześniu 2021 roku. Nowe umiejętności i kwalifikacje mogą zdobywać w nim zarówno pracownicy PGE, jak i również mieszkańcy regionu. W nowoczesnym budynku dydaktycznym można kształcić się w zawodach przyszłości m.in. związanymi z odnawialnymi źródłami energii.

  Obiekt posiada bogato wyposażone sale szkoleniowe w tym m.in. pracownię odnawialnych źródeł energii z nowoczesnym sprzętem i pomocami dydaktycznymi. Osoby biorące udział w kursach i szkoleniach mogą korzystać też z kompleksowo wyposażonej sali komputerowej. Kursanci szkolący się na kierunku technik automatyk mają do dyspozycji natomiast pracownię automatyki, która wykorzystywana jest również na potrzeby realizacji kształcenia ustawicznego oraz krótkich kursów.

  CRK uzyskało także akredytację Urzędu Dozoru Technicznego do prowadzenia szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych.

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE