Reklama

Reklama

PGE zaprasza dzieci ze szkół do konkursu. Na zwycięzców czeka wyjątkowa nagroda

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE zaprasza dzieci ze szkół do konkursu. Na zwycięzców czeka wyjątkowa nagroda - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PGE w regionie W konkursie plastycznym pn. „Spotkania ze sztuką” mogą wziąć dzieci ze szkół w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców. W ten sposób PGE chce propagować wiedzę z zakresu polskiego malarstwa, a także wspierać działania i możliwości twórcze. Na zwycięzców konkursu czeka wyjątkowa nagroda.

Reklama

Jak informuje energetyczny koncern, konkurs pn. Spotkania ze sztuką” skierowany jest do uczniów klas I-VIII ze szkół podstawowych zlokalizowanych w Polskich miejscowościach liczących poniżej 50 tys. mieszkańców. Umożliwia on dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swoich umiejętności plastycznych, wyrażenia wrażliwości artystycznej oraz wykazania się aktywnością twórczą.

- PGE aktywnie wspiera kulturę, nie tylko poprzez sponsoring wydarzeń i instytucji kulturalnych, ale przede wszystkim zachęcając wszystkich do kontaktu ze sztuką. Poprzez konkurs „Spotkania ze sztuką” chcemy przeciwdziałać ograniczeniom w dostępie do kultury ze względu na odległość. Dlatego umożliwimy dzieciom i młodzieży z małych miejscowości, oddalonych od dużych miast, kontakt ze sztuką, zabierając je do najważniejszych muzeów sztuki w Polsce – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Prace konkursowe można przesyłać do 17 października tego roku. Każdy ze startujących musi przedstawić własną plastyczną interpretację wybranego obrazu polskiego malarza, którego dzieło można obejrzeć w jednym z następujących muzeów: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Lublinie lub Muzeum Narodowym w Krakowie.

Prace powinny być przygotowane w formie płaskiej w formacie A2 w dowolnej technice: ołówek, kredka, flamaster, farba (akwarelowa, olejna, akrylowa), węgiel. Z jednej klasy należy wybrać pracę jednego ucznia i zgłosić ją jako pracę konkursową. Uczestnicy wykonują prace w 3 kategoriach wiekowych: klasy I –III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII.

Laureaci Konkursu (tj. cała klasa laureata wraz z opiekunami) zostaną uhonorowani nagrodami w postaci jednodniowej wycieczki do wybranego przez klasę jednego z trzech objętych mecenatem PGE Muzeów Narodowych w Polsce oraz uczestnictwa w lekcji muzealnej. Dodatkowo autorzy prac konkursowych będący laureatami Konkursu otrzymają indywidualne nagrody w postaci bonu o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik. Lekcje muzealne odbywać się będą do 31 marca 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE