Reklama

Reklama

PGE chce posadzić 70 tysięcy drzew. Kto może przyłączyć się do akcji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PGE w regionie Pracownicy Grupy PGE posadzą ok. 70 tysięcy drzew w 25 nadleśnictwach, w tym także na terenie Nadleśnictwa Bełchatów Wraz z nadejściem wiosny koncern rozpoczyna kolejną 23. edycję akcji „Lasy Pełne Energii”.

Reklama

Akcję sadzenia lasów zaplanowano w całej Polsce. Oprócz samych pracowników PGE, będą mogli w niej wziąć udział także ich rodziny, uczniowie szkół oraz przedstawiciele lokalnych społeczności.

- W tym roku PGE już po raz 23. organizuje akcję „Lasy pełne energii”. Przez pięć tygodni wspólnie z naszymi partnerami i lokalnymi społecznościami posadzimy ok. 70 tys. drzew w 25 nadleśnictwach. Jestem przekonany, że po raz kolejny nasz projekt przyciągnie wielu uczestników tak, jak w 2022 roku, kiedy ponad 1700 uczestników posadziło wspólnie blisko 75 tysięcy drzew – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Przypomnijmy, że „Lasy Pełne Energii” to flagowy, autorski projekt środowiskowym Grupy PGE, który jest prowadzony od ponad 23 lat. Co roku wiosną, we współpracy z Lasami Państwowymi pracownicy PGE z rodzinami, dziećmi, młodzieżą szkolną, harcerzami, sportowcami i przedstawicielami lokalnych społeczności, sadzą drzewa na terenie nadleśnictw.

- Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat roli lasów dla środowiska i klimatu oraz odnowienie gospodarki leśnej. Program kształtuje właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami – informuje PGE.

Sadzenie drzew na terenach Lasów Państwowych ma również charakter edukacyjny. Uczestnicy biorą udział w warsztatach sadzenia lasu prowadzonych przez leśników.

W 2022 roku uczestnicy „Lasów Pełnych Energii” posadzili drzewa w 19 lokalizacjach na terenie 13 województw. W pracach wzięli udział wolontariusze PGE wraz z rodzinami, młodzieżą szkolną i sportowcami. Przez cztery wiosenne tygodnie oraz jesienią, ponad 1700 pracowników Grupy PGE i zaproszonych gości posadziło wspólnie ponad 75 tysięcy młodych drzew.

Program „Lasy Pełne Energii” realizowany jest od 23 lat, przy czym od 2007 roku oficjalnie jako Grupa PGE. W programie wzięło udział już blisko 27 tys. osób. Uczestnicy posadzili wspólnie ponad 770 tys. drzew (głównie sosen, świerków, dębów i buków) w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE