Reklama

Reklama

Górnicy z prezentami odwiedzili szpitale. Świąteczne przeboje zagrała kopalniana orkiestra

Opublikowano: śr, 15 gru 2021 08:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PGE w regionie Pracownicy Kopalni Bełchatów odwiedzili Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a także szpital w Bełchatowie. Były prezenty, zbiórka krwi i świąteczny koncert w wykonaniu górniczej orkiestry.

Reklama

Podobnie jak w poprzednich latach pracownicy bełchatowskiej kopalni odwiedzili najmłodszych pacjentów łódzkiego Instytutu CZMP.

Członkowie Powiatowego Stowarzyszenia HDK oddali krew i przekazali maluchom upominki, a górnicza orkiestra zagrała świąteczny koncert. 

Dla krwiodawców kopalni to była 10. akcja w ICZMP i 266. w historii klubu. W sumie 19 osób oddało blisko 9 litrów krwi. Podczas wszystkich zbiórek przeprowadzonych na terenie szpitala przekazano ponad 123 l krwi.

Krwiodawcom towarzyszyła górnicza orkiestra Kopalni Bełchatów, która zagrała dwa koncerty. Występ w patio zgromadził personel medyczny oraz rodziców z dziećmi, które przebywają w placówce i nie chorują zakaźnie. Pacjenci szpitala otrzymali drobne upominki m.in. maskotki i słodkości.

Tego samego dnia krwiodawcy odwiedzili również Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Tam też przekazali  dzieciom upominki.

Bełchatowscy górnicy zapowiadają, że za rok powtórzą swoją przedświąteczną akcję i ponownie odwiedzą małych pacjentów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE