Reklama

Reklama

Dzień Energetyka 2022. Był festyn dla mieszkańców i sportowe rywalizacje. Przed nami uroczysta akademia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PGE w regionie Tłumy bełchatowian pojawiły się na festynie zorganizowanym przez PGE z okazji Dnia Energetyka. Uroczyste obchody tego wyjątkowego święta odbędą się jednak w piątek, 12 sierpnia, a ponadto w tym i kolejnym miesiącu zaplanowano wiele imprez towarzyszących.

Reklama

Niezwykle dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta cieszył się festyn, który spółka PGE GiEK zorganizowała w sobotę, 6 sierpnia, z okazji Dnia Energetyka. Koncert na scenie za Gigantami Mocy rozpoczął się około godz. 17 a na scenie pojawiła się orkiestra zakładowa KWB Bełchatów „Big Band”.

Później bełchatowianie mogli obejrzeć występ Pana Buźki, czyli magika i animatora, a także Rafała TITO Kryli, który zaprezentował publiczności swoje animacje taneczne. Następnie nadszedł czas na minikoncert Roksasasy i Vatryka, a także pokaz kolejnego iluzjonisty, Pana Magicznego.

Główne gwiazdy festynu pojawiły się na scenie po godz. 19. To właśnie wtedy odbyły się występy Dr Queena oraz zespołu The Ukrainian Folk. Z kolei o 21 rozpoczął się koncert Anny Wyszkoni, na który bełchatowianie czekali przez cały wieczór. Festyn zakończył się natomiast pokazem artystyczno-laserowym MultiVisual.

Tego samego dnia odbyło się także wiele imprez towarzyszących. Najpierw o godz. 10 związkowcy z bełchatowskiej elektrowni rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej z dyrekcją o Puchar Dyrektora Elektrowni Bełchatów. Pomimo niesprzyjającej pogody, obie drużyny spotkały się na murawie, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla reprezentacji związków zawodowych. Ich zmagania śledziło wielu kibiców.

Towarzyski mecz, tyle że piłki siatkowej, rozegrali ze sobą także pracownicy elektrowni w Hali Widowiskowo-Sportowej KWB Bełchatów. Tytuł zwycięzcy i puchar zdobyła drużyna dyrektora oddziału, która wygrała z ekipą dyrektora technicznego. Ponadto, w mieście odbywały się tego samego dnia zawody strzeleckie, pokaz pierwszej pomocy i turniej tenisa ziemnego. W niedzielę natomiast kilkanaście kilometrów od Bełchatowa miały miejsce Zawody Modeli Szybowców i Elektroszybowców.

Uroczyste obchody Dnia Energetyka rozpoczną się natomiast w piątek, 12 sierpnia, o godz. 12 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy hotelu Sport. W programie uroczystości przewidziano m.in. wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie odznaczeń branżowych i państwowych, a także okolicznościowe koncerty. Ponadto, w niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 12 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie odbędzie się uroczysta msza święta w intencji energetyków i ich rodzin.

PGE przygotowała też dla bełchatowian wiele wydarzeń towarzyszących tegorocznym obchodom, które odbędą się na przełomie sierpnia i września.

W czwartek, 11 sierpnia, od godz. 11 do 15 będzie można oddać krew na placu przy BricoMarché. Akcja organizowana jest przez klub Honorowych Dawców Krwi działający przy bełchatowskiej elektrowni. Z kolei 27 i 28 sierpnia odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Elektrowni Bełchatów.

Na wrzesień zaplanowano trzy imprezy towarzyszące. Kolejne turnieje o puchar dyrektora zostaną rozegrane 4 i 17 września. Zawodnicy będą wtedy rywalizować w, kolejno, brydżu sportowym oraz tenisie stołowym. 8 września podczas Zjazdu Technicznego Krótkofalowców odbędzie się natomiast prezentacja łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE