Reklama

Reklama

Dni Otwarte w Centrum Rozwoju Kompetencji. Na jakich kierunkach można się kształcić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dni Otwarte w Centrum Rozwoju Kompetencji. Na jakich kierunkach można się kształcić? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PGE w regionie Już 25 i 26 sierpnia odbędą się Dni Otwarte w Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu. Przedstawiona zostanie oferta edukacyjna oraz odbędzie się prezentacja placówki. W jakich zawodach będzie można się kształcić?

Reklama

Główną ideą powstania Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu jest podnoszenie kwalifikacji pracowników Grupy PGE, ale też mieszkańców regionu. Energetyczny koncern wspólnie z władzami województwa stworzył miejsce, w którym można się kształcić w „zawodach przyszłości” m.in. związanymi z odnawialnymi źródłami energii.

Budynek dydaktyczny w Rogowcu oddany na potrzeby CRK posiada bogato wyposażone sale szkoleniowe w tym m.in. pracownię odnawialnych źródeł energii z nowoczesnym sprzętem i pomocami dydaktycznymi. Osoby biorące udział w kursach i szkoleniach mogą korzystać też z kompleksowo wyposażonej sali komputerowej. Kursanci szkolący się na kierunku technik automatyk mają do dyspozycji natomiast pracownię automatyki, która wykorzystywana jest również na potrzeby realizacji kształcenia ustawicznego oraz krótkich kursów.

Oferta kształcenia w Centrum jest na bieżąco poszerzana i aktualizowana zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców, przedsiębiorców i zmieniającego się rynku pracy.

Podczas Dni Otwartych będzie można zobaczyć, jakie warunki kształcenia oferuje CRK dzięki współpracy i wsparciu głównego partnera Centrum jakim jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Centrum prowadzi nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe do Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu w następujących kierunkach:

 • Technik automatyk – kwalifikacja ELM.04.,

 • Technik spawalnictwa - kwalifikacja MEC.03.,

 • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja ELE.11.,

 • Technik programista – kwalifikacja INF.04.,

 • Technik automatyk – kwalifikacja ELM.01.,

 • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja ELE.10.,

 • Technik analityk – CHM.03. – nowy kierunek,

 • Technik elektryk - ELE.02. – nowy kierunek

 • Uczestnikami kwalifikacyjnych kursów zawodowych mogą być: dorośli absolwenci wszystkich typów szkół, aktualni słuchacze liceów ogólnokształcących dla dorosłych, bezrobotni, pracownicy, którzy planują zmianę zawodu, dostosowując się do zmieniających warunków na rynku pracy, a także niepełnoletni, którzy ukończyli ośmioletnią szkołą podstawową oraz mają opóźnienie w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną uniemożliwiającą lub znacznie utrudniającą podjęcie lub kontynuowanie nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

  Po zakończonym naborze zostanie ogłoszona lista kandydatów przyjętych oraz osób, które nie dostały się na kursy.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE