Reklama

Reklama

Mieszkańcy pytają o basen i hotel Wodnik. Jaka jest przyszłość obiektu na Słoku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Mieszkańcy pytają o basen i hotel Wodnik. Jaka jest przyszłość obiektu na Słoku? - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od początku listopada basen w Wodniku na Słoku będzie zamknięty. Zaniepokojeni mieszkańcy pytają o dalsze losy całego obiektu. Jakie plany wobec hotelu ma Polski Holding Hotelowy?

Reklama

Mieszkańcy Bełchatowa zaczęli się zastanawiać czy wkrótce na dobre zniknie kolejne miejsce, w którym dotychczas można było wypocząć i się zrelaksować. Niepokój wzbudziła kartka z informacją wywieszona w hotelu Wodnik o zamknięciu tamtejszego basenu od początku listopada. Z pływalni na Słoku chętnie korzystało wiele osób, szczególnie w sezonie zimowym. Pojawiły się nawet pogłoski o możliwej sprzedaży całego obiektu do nowego właściciela.

- Teraz dowiadujemy się, że basen będzie zamknięty. Czyli co? Kolejny obiekt, który służył mieszkańcom zostanie oddany prywaciarzowi? - denerwuje się mieszkanka Bełchatowa.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja. O decyzję w sprawie zamknięcia basenu zapytaliśmy w Polskim Holdingu Hotelowym. To właśnie do tej grupy PGE sprzedała udziały Elbestu w marcu tego roku w ramach tzw. porządkowania struktury Grupy PGE. Spółka Elbest posiada łącznie 6 hoteli oraz 4 obiekty na terenie całego kraju. Wśród nich są również podbełchatowska Wawrzkowizna oraz właśnie hotel Wodnik.

Magdalena Szefernaker, rzecznik prasowy Polskiego Holdingu Hotelowego zapytana o zamknięty basen i podbełchatowski hotel, wyjaśnia czym spowodowane jest jego zamknięcie.

- Obecnie basen jest otwarty, a jego zamknięcie ma nastąpić dopiero od 1 listopada w związku z zaplanowaną przerwą techniczną. Z kolei w hotelu Wodnik planowana jest kompleksowa modernizacja w zakresie wnętrz – mówi Magdalena Szefernaker.

Niestety nie wyjaśniła jak długo basen będzie zamknięty i do kiedy potrwają prace w hotelu. Rzeczniczka holdingu pytana o ewentualne inwestycje w Wawrzkowiźnie przyznaje, że póki co, nie są one planowane.

- Na ten moment ośrodek Wawrzkowizna jest w dzierżawie i w chwili obecnej Spółka nie planuje zmiany – mówi Magdalena Szefernaker.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy