Reklama

PGE komentuje sprawę protestów pracowników Elbest

Opublikowano:
Autor:

PGE komentuje sprawę protestów pracowników Elbest - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś, późnym popołudniem do naszej redakcji został przekazany oficjalny komentarz spółki PGE GiEK, dotyczący blokady drogi dojazdowej do Kopalni i Elektrowni Bełchatów przez protestujących pracowników spółek Elbest. Jego treść prezentujemy poniżej.

Zorganizowane przez Związek Zawodowy „Zjednoczenie” zgromadzenia publiczne w okolicy Kopalni Bełchatów i Elektrowni Bełchatów nie spowodowały zagrożenia w utrzymaniu ciągłości prawidłowego funkcjonowania Oddziałów PGE GiEK. Pracownicy zostali uprzednio poinformowani o możliwości skorzystania z alternatywnych tras dojazdu do zakładów pracy. Pracodawca robi wszystko aby zapowiadane utrudnienia były jak najmniej uciążliwe dla pracowników a wobec tych, którzy nie ze swojej winy nie dotarli (lub nie dotrą) do pracy na czas, nie będą wyciągane konsekwencje.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Spółkę, w szczególności pod kątem wystąpienia potencjalnych utrudnień związanych z pracą kompleksu górniczo-energetycznego.

Podkreślenia wymaga fakt, że warunki wynagradzania w Elbest Security ulegają systematycznej poprawie – w bieżącym roku wynegocjowano z większością Strony Związkowej m.in. podwyżki płac w wysokości 50–120 PLN, dodatki w wysokości 150 PLN dla wszystkich pracowników, którzy posiadają uprawnienia do posiadania broni (bez względu na to, czy dane stanowisko takiego uprawnienia wymaga) czy zwrot kosztów kursów i egzaminów kwalifikacyjnych (koszt ok. 1700 PLN). Dodatkowo Strona Pracodawców była gotowa zrealizować postulat Związku „Zjednoczenie” odnoszący się do wyrównania obowiązujących stawek zasadniczych co najmniej do poziomu minimalnego wynagrodzenia w kraju. Podtrzymywanie przez Związek wysokich roszczeń co do kwoty podwyżki i brak zgody na kwoty zaproponowane i możliwe do „udźwignięcia” przez spółkę, nie pozwoliły na zawarcie porozumienia. Strona Pracodawców jest jednak otwarta na dalsze rozmowy i ma nadzieję, że Związek Zawodowy „Zjednoczenie” wyrazi gotowość do omówienia w dobrej wierze wszystkich spornych kwestii, a dokonane uzgodnienia będą satysfakcjonować obie strony dialogu społecznego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE