Reklama

Pełne zabezpieczenie Pracowników Kopalni i Elektrowni Bełchatów przed koronawirusem [komunikat PGE GiEK]

Opublikowano:
Autor:

Pełne zabezpieczenie Pracowników Kopalni i Elektrowni Bełchatów przed koronawirusem [komunikat PGE GiEK] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie naszego kraju PGE GiEK podejmuje działania zabezpieczające wszystkich pracowników, a w szczególności tych, którzy bezpośrednio odpowiadają za dostawy węgla do elektrowni i niezakłóconą produkcję energii elektrycznej.

Kopalnia i Elektrownia Bełchatów i wszystkie nasze oddziały, są przygotowane na maksymalne zabezpieczenie załogi przed zarażeniem koronawirusem. W tym celu zakupione zostały środki ochronne jak rękawice, maski, kombinezony ochronne, termometry, a także płyny i koncentraty do dezynfekcji powierzchni oraz rąk. Wszystkie środki ochronne są na bieżąco dostarczane do kopalni i elektrowni – informuje Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Oddziały produkcyjne PGE GiEK mają opracowane i weryfikowane na bieżąco plany funkcjonowania przy ponadstandardowej absencji, a jako zakłady strategiczne z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, są w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i wszystkich lokalizacjach PGE GiEK.

Za pomocą wszystkich kanałów komunikacyjnych Pracownicy informowani są na bieżąco o zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych. Ograniczono spotkania i Pracowników oddelegowano do pracy zdalnej.

W ramach działań prewencyjnych wprowadzono wytyczne w celu zwiększenia bezpieczeństwa załogi. W Kopalni Bełchatów m.in. zarządzono obowiązkową dezynfekcję pomieszczeń, środków transportu oraz sprzętu technologicznego, w tym układów KTZ, a w miejscach ogólnodostępnych tj. w szatniach na bieżąco zapewniane są dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk.

W Elektrowni Bełchatów również podjęto działania ochronne o podobnym charakterze, a w obydwu zakładach wprowadzono m.in. elastyczny czas pracy w celu uniknięcia dużych skupisk ludzi na wejściu i przy wyjściu z zakładu oraz, w miarę możliwości, zalecono korzystanie z własnych środków transportu w drodze do i z pracy.

Wszystkie podejmowane działania omawiane są ze Stroną Społeczną Elektrowni i Kopalni Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE