Reklama

Patrole przy drogach, kaskadowe pomiary prędkości, 53 zatrzymane prawa jazdy

Opublikowano:
Autor:

Patrole przy drogach, kaskadowe pomiary prędkości, 53 zatrzymane prawa jazdy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierowców znalazły się pod szczególnym nadzorem bełchatowskiej i piotrkowskiej drogówki w czasie ponadpowiatowych działań „Kaskada” prowadzonych dzisiaj na drogach K74 i W473. Funkcjonariusze zapowiadają powtórkę działań w najbliższym czasie.

Policyjne patrole na terenie całego kraju w miniony piątek sprawdzały stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dotyczące prędkości oraz stanu trzeźwości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Działania takie mają również charakter prewencyjny. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami.

- Celem wszystkich działań prowadzonych przez bełchatowską policję na drogach naszego powiatu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego w najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się takich lub podobnych akcji. Chcemy zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nie tylko podczas zorganizowanych działań, ale na co dzień - informuje Iwona Kaszewska, rzecznik KPP Bełchatów.

Bełchatowscy policjanci od stycznia 2019 roku z różnych powodów zatrzymali 53 prawa jazdy. W samym miesiącu marcu aż 27 dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE