Reklama

Reklama

Kierowcy narzekali na problem z parkowaniem. Miasto znalazło rozwiązanie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie

Kierowcy narzekali na problem z parkowaniem. Miasto znalazło rozwiązanie? - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od wielu lat rodzice przywożący swoje pociechy do SP nr 3 narzekają na brak miejsc parkingowych. Często zakorkowana i zastawiona autami jest ulica Targowa. Magistrat planuje nową drogę w pobliżu szkoły. Czy to rozwiąże problem?

Reklama

Problem z parkowaniem w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, w sąsiedztwie osiedla Żołnierzy POW, znany jest od wielu lat. Zarówno rodzice przywożący dzieci do szkoły i ośrodka, jak i sami pracownicy placówek oświatowych, narzekali na brak miejsc do parkowania. W trakcie roku szkolnego, wielu kierowców samochody parkowało na ulicy Targowej, zastawiając cześć jezdni, a to powodowało korki i utrudnienia z przejazdem.

- Nie było gdzie zaparkować, aby zaprowadzić dziecko do szkoły. W godzinach porannych to jest tam wielki armagedon – narzekali rodzice.

Wszystko wskazuje na to, że miasto w końcu znalazło rozwiązanie, które nieco „odkorkuje” ulicę Targową. Magistrat poinformował, że jeszcze w czasie wakacji zaplanowano prace, które mają poprawić „funkcjonalność układu komunikacyjnego” w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 i tym samym rozwiązać, zgłaszany przez mieszkańców, problem z parkowaniem przy ulicy Targowej.

- Po zakończeniu modernizacji powstanie tam dodatkowy wyjazd z terenu szkoły z prawoskrętem w ulicę Sienkiewicza. Zgodnie z planem w okolicach budynku na nowej drodze z kostki betonowej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy – informuje urząd miasta.

Dodatkowo powstanie kilka miejsc parkingowych i zatoczka K+R (Kiss and Ride). Prace mają ruszyć w ostatnim tygodniu lipca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy