Reklama

Padł światowy rekord zachorowań na koronawirusa. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

Opublikowano:
Autor:

Padł światowy rekord zachorowań na koronawirusa. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Światowe media oraz WHO alarmują, padają nowe rekordy zachorowań na koronawirusa. W miniony poniedziałek odnotowano ponad 300 tys. przypadków. Najszybciej zakażeń SARS-CoV-2 przybywa w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii. Optymizmem może napawać fakt, że przyrost zachorowań nie przynosi też drastycznej liczby zgonów. Jak sytuacja wygląda w Polsce i samym województwie łódzkim?

W poniedziałek, 20 lipca na świecie odnotowano dokładnie 305 682 nowe przypadki zachorowań na COVID-19. To najwięcej od momentu wybuchu pandemii. Najszybciej wirus rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych, gdzie dzienna mediana zachorowań waha się w granicach 60 – 70 tysięcy. Liczba zakażeń przekroczy tam wkrótce 4 miliony. Niewiele lepiej sytuacja wygląda w Ameryce Południowej – w samej Brazylii przybywa około 35 tysięcy chorych każdego dnia. Szybki przyrost zachorowań (około 40 tys. dziennie) odnotowuje się też w Indiach.

W Polsce sytuacja epidemiczna wygląda zdecydowanie bardziej optymistycznie. W ciągu ostatnich dni odnotowuje się tu bowiem 300 – 400 zachorowań dziennie. Najgorzej sytuacja wygląda na Śląsku, gdzie ilość nowych przypadków wynosi około 100 na dobę. Zdecydowanie lepiej jest w województwie łódzkim – wczoraj przybyło bowiem 16 chorych, dziś 27, tylko jeden z tych przypadków dotyczył powiatu bełchatowskiego. Jak informuje biuro prasowe wojewody łódzkiego, potwierdzone wyniki dotyczą:

  • 1 dziecka
  • 1 nastoletniego chłopca
  • 9 młodych kobiet
  • 8 kobiet w średnim wieku
  • 6 kobiet w starszym wieku
  • 3 młodych mężczyzn
  • 12 mężczyzn w średnim wieku
  • 3 mężczyzn w starszym wieku
Są to osoby w wieku od 9 do 89 roku życia.

Dodatkowo, od początku tygodnia udało się wyleczyć 8 mieszkańców województwa łódzkiego, którzy otrzymali już dwa ujemne wyniki, są więc zdrowi.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim wygląda następująco:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 3657

Liczba osób aktualnie zakażonych: 683

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 32

Liczba osób objętych kwarantanną: 2525

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 516

Liczba osób, które wyzdrowiały: 2778

Liczba osób, które zmarły: 196

Odnotowany w poniedziałek przypadek zachorowania, to 211 osoba z potwierdzonym badaniami COVID-19 w powiecie bełchatowskim. 18 osób zmarło, aż 182 są już wyleczone – pozostała 11 wciąż choruje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE