Reklama

Padł dzienny rekord zachorowań w Polsce, setki górników z koronawirusem. Jak sytuacja w powiecie bełchatowskim?

Opublikowano:
Autor:

Padł dzienny rekord zachorowań w Polsce, setki górników z koronawirusem. Jak sytuacja w powiecie bełchatowskim? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj padł dzienny rekord zachorowań na koronawirusa w Polsce. COVID-19 wykryto w sumie u 595 osób. W skali doby, to najwięcej od 19 kwietnia. Co ciekawe, większość wczorajszych przypadków dotyczyła śląskich górników. Jak sytuacja epidemiologiczna kształtuje się w powiecie i województwie?

Może się wydawać, że panująca na świecie pandemia, zbliża się do końca. Dużo mówi się o spadku liczby zachorowań i wypłaszczeniu epidemii. Tymczasem w Polsce padł wczoraj dzienny rekord zachorowań – przybyło 595 nowych przypadków, o 235 poinformowano rano, popołudniowe wyniki wykazały, że na COVID-19 choruje kolejne 360 osób. Większość z nich to śląscy górnicy.

- Gdyby nie sytuacja w kopalniach, rano mielibyśmy zaledwie 31 nowych zakażonych – mówił wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

A jak sytuacja epidemiologiczna wygląda w naszym regionie? W całym województwie łódzkim przybyło wczoraj 15 nowych przypadków zachorowań, co w sumie daje 1201 osób z potwierdzonym COVID-19. Łódzkie jest więc w pierwszej piątce województw, z największą liczbą chorych.

Pozytywnie za to prezentują się statystki dla powiatu bełchatowskiego. Mimo tego, że nadal prowadzimy w województwie w ilości zgonów – odnotowano ich aż 12, to nowych zachorowań nie przybywa. SARS-CoV-2 potwierdzono w sumie u 135 mieszkańców, z czego 9 ozdrowiało. Obecnie chorych w powiecie jest 114 osób.

Przypomnijmy, że w Polsce odnotowano obecnie 16 921 przypadków zachorowań na koronawirusa, zmarło 839 osób. Pozytywną wiadomością jest fakt, że wyleczono już 6131 chorych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE