Reklama

Oszuści wykorzystują koronawirusa. Nie dajcie się na to nabrać!

Opublikowano:
Autor:

Oszuści wykorzystują koronawirusa. Nie dajcie się na to nabrać! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policja ostrzega przed oszustami, którzy chcą wykorzystać lęk i strach przed koronawirusem do łatwego zarobku. W sieci pojawiły się produkty, które rzekomo, mają ochronić przed groźną chorobą. Nieuczciwi sprzedawcy podszywają się pod instytucje czy organizacje, które zwalczają epidemię. Mundurowi apelują, nie dajmy się oszukać!

Koronawirus dotarł już do Polski, okazuje się, że gdy tylko odnotowano pierwsze, potwierdzone przypadki, pojawiły się też zgłoszenia o oszustach, którzy na epidemii chcą zarobić. Jak informują policjanci, w sieci można znaleźć wiele aukcji, na których sprzedawcy oferują przedmioty "chroniące" nas przed zarażeniem. Nie chodzi tu bynajmniej o leki czy witaminy. Oferowane są specjalne herbatki, a często nawet coś tak kuriozalnego, jak... ochronne amulety.

- Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa – informuje Komenda Główna Policji.

Policjanci apelują, i przestrzegają: Nie dajcie się oszukać! "Magiczne produkty", które ochronią nas przed SARS-CoV-2 na chwilę obecną nie istnieją. O każdej próbie sprzedaży takich "leków", należy poinformować policję.

Przypominamy też, aby uważać na oferowane "maseczki na koronawirusa". Specjaliści są zgodni, że w przypadku osób zdrowych raczej szkodzą niż pomagają. W internecie dochodzi do absurdalnych wręcz sytuacji, gdzie nieuczciwi sprzedający, mianem "maseczki na koronawirusa", określają zwykła maskę budowlaną. Ochroni ona nas co najwyżej przed pyłem podczas tynkowania, a jej koszt w sieci sięgnął już kilkudziesięciu złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE