Reklama

Reklama

Oszuści podszywają się pod skarbówkę. Wymyślili nowy sposób...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Oszuści podszywają się pod skarbówkę. Wymyślili nowy sposób... - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Izba Administracji Skarbowej w Łodzi ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod urząd skarbowy. W jaki sposób próbują wyłudzić pieniądze?

Reklama

Jeśli dostałeś powiadomienie o zaległych podatkach z podejrzanym załącznikiem to najprawdopodobniej jest to wiadomość od oszustów, którzy próbują włamać się do twojego komputera lub telefonu. W ten sposób chcą wyłudzić poufne informacje lub zainfekować sprzęt szkodliwym oprogramowaniem, co może grozić np. utratą oszczędności z konta bankowego.

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi ostrzega przed przestępcami, którzy podszywają się pod urząd skarbowy lub Ministerstwo Finansów i rozsyłają szkodliwe oprogramowanie.

- Rozsyłane wiadomości zawierają niebezpieczne załączniki i są zatytułowane "Zaległe płatności podatku" (pisownia oryginalna) - informuje Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

Jak wygląda fałszywa wiadomość?

IAS w Łodzi podało przykład wiadomości rozsyłanych przez oszustów. Brzmi ona następująco:

„Dobry dzień, Ma to na celu poinformowanie Cię o rozbieżności w Twojej ewidencji podatkowej. Odwiedź swój bank lub jakikolwiek urząd skarbowy w Twojej okolicy z załączonym ewidencją podatkową. W załączniku znajduje się dokumentacja podatkowa, zaległe płatności i numer referencyjny sprawy podatkowej. Dochód krajowy Administracja Rząd Polski"

Pod żadnym pozorem nie wolno klikać w nieznany link wysłany przez oszustów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy