Reklama

Oszuści atakują w powiecie bełchatowskim. Nie daj się nabrać na ich sposób!

Opublikowano:
Autor:

Oszuści atakują w powiecie bełchatowskim. Nie daj się nabrać na ich sposób! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna, skuteczna metoda wyłudzania pieniędzy przez oszustów. Tym razem złodzieje wykorzystują system autoryzacji płatności BLIK. Już w tym tygodniu zostały w ten sposób oszukane dwie osoby z powiatu bełchatowskiego.

W środę 21 sierpnia, bełchatowska policja otrzymała kolejne już zgłoszenie o oszustwie „na BLIK-a”. KPP informuje, że ofiarą jest 20-letnia mieszkanka gminy Rusiec. Za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów została poproszona o płatność BLIK-iem. Policja podaje, że oszust podszywając się pod znajomego prosił o pomoc finansową. Mimo wątpliwości kobieta w końcu dała się przekonać i zatwierdziła przelew na swoim urządzeniu. Już po chwili było jasne, że jest ofiarą oszustwa, ponieważ z konta zniknęła pokaźna kwota.

To już druga taka sytuacja w tym tygodniu. Mundurowi ostrzegają, że próby wyłudzeń mogą się nasilić. Jest koniec miesiąca, zbliża się rok szkolny, oszustom łatwiej wymyślić zatem wiarygodny powód niewielkiej pożyczki i po chwili wyczyścić konto nieostrożnej osobie.

Bełchatowska policja przypomina mieszkańcom o zachowaniu czujności w tego typu sytuacjach:

- Apelujemy o rozwagę przy podawaniu kodów do kont internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny. Naszą czujność powinna zbudzić presja czasu i tzw. „pilne” potrzeby gotówkowe. Warto również zweryfikować wiadomość przesłaną na komunikator poprzez kontakt telefoniczny z osobą potrzebującą pomocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE