Reklama

Reklama

Ostatnie dni ze słońcem i ciepłem. Jaka będzie zima?

Opublikowano: 26 października 2020 09:37
Autor: Emste

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Za nami kilka dość ciepłych, pogodnych dni, ale nieubłaganie zbliża się zima. Jaka będzie ta najbliższa w naszym kraju? Podobna do poprzedniej, ciepłej i niemal bezśnieżnej?

Reklama

Takie pytania to na razie nieco wróżenie z fusów, bo tak naprawdę potrafimy przewidzieć w miarę dokładną aurę na kolejne kilka, góra kilkanaście dni. Bardziej można więc mówić o tendencjach, okolicznościach i niuansach, które mogą sprawić, że będzie zimniej lub cieplej, śnieżnie lub wręcz przeciwnie.

Ostatnia sroga zima zaatakowała Polskę osiem lat temu, kolejne były ciepłe. Portal TwojaPogoda.pl prześledził, jak na najbliższą zimę zapatrują się specjaliści i analitycy z kilku znanych instytutów meteorologicznych na świecie. Okazało się, że tym razem ich prognozy są dość zbieżne.

Nie każdy wie, że tzw. klimatologiczna zima rozpoczyna się już 1 grudnia a kończy 28 lutego. Modele matematyczne (pamiętajmy, że te nasze zawiodły w przypadku koronawirusa) z Europy, USA i Chin wskazują, że zima 2020/2021 będzie w Polsce - po raz kolejny - raczej bardzo łagodna.

TwojaPogoda.pl podkreśla, że Polska będzie pod wpływem tzw. dodatniej Oscylacji Północnoatlantyckiej: głęboki niż na północy i wyż na południu to zapowiedź ciepłej i wilgotnej zimy w środkowej Europie, a więc i w Polsce. Specjaliści sugerują, że na południu naszego kraju czeka nas niewiele opadów, a na północy - nadmiar. Śniegu ma być więcej niż przed rokiem, ale i tak znacznie mniej niż zakłada norma dla naszego klimatu.

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie pogodne dni to schyłek ładnej pogody w naszym regionie. W listopadzie będzie znacznie chłodniej i deszczowo, będzie się pojawiał śnieg. Specjaliści z Accuweather przewidują, że np. w grudniu w Polsce temperatura w ciągu dnia będzie w zakresie od minus 4 do plus 4 stopni Celsjusza. Najzimniejszy ma być luty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -1

  Walić związki

  Śląsk już reaguje a brunatna wioska łazi w szmatach i na kolanach prosi żeby palić węgiel. Bez rozpierdolu to nic nie uzyskacie . Siła w narodzie.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -3

  Ela

  Oby tej zimy runoł rząd i do wiosny następnych rozliczyć.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -3

  olo

  licze że zima będzie już bez pisu, pisuarów fanatyków religijnych tak nam dopomogą KOBITKI Z JAJAMI alelluja i do przodu