Reklama

Ogólnopolski Konkurs BEŁCHATÓW ART

Opublikowano:
Autor:

Ogólnopolski Konkurs BEŁCHATÓW ART - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Masz pomysł, jak ciekawie pokazać Bełchatów oraz jego symbole? Nakręć 60-sekundowy film! Startuje ogólnopolski konkurs BEŁCHATÓW ART. Zwycięzcę poznamy podczas tegorocznego Festiwalu/Sztuki/Jabłka.

Bełchatów i jego symbole oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – to motywy przewodnie konkursu, na który zaprasza Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Tematyka konkursu BEŁCHATÓW ART oscyluje wokół sześciu haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna. Konkurs ma ogólnopolski zasięg, a zwycięzcy odbiorą nagrody podczas drugiej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka, który trwać będzie od 21 do 23 września.

- Ważne, abyśmy obchodzili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w różnorodny sposób – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Cieszę się, że powstaną filmy, które pokażą Bełchatów z jego wszystkimi symbolami, ale jednocześnie będą nam przypominać, jak cenna jest wolność. Jestem bardzo ciekawa tego spojrzenia młodych ludzi na nasze miasto, lokalny patriotyzm i polską historię.

Bełchatów Art skierowany jest do osób, które ukończyły 15 lat. Konkursowe zadanie polega na nakręceniu filmu promującego Bełchatów, można go pokazać w sposób symboliczny. Ważne, aby pokazać własną wariację na temat miasta. Obraz nie może być dłuższy niż jedna minuta. W konkursie chodzi również o interpretację sześciu haseł, nawiązujących do herbu miasta z Adamem i Ewą oraz rocznicy niepodległości. Prace i filmy oceniać będzie czteroosobowe jury, przewidziane są nagrody za trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia. Prace można nadsyłać do 24 sierpnia. Konkurs rozstrzygnięty zostanie 14 września, a laureaci odbiorą nagrody podczas Festiwalu Sztuki Jabłka, którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

I miejsce – 1000,00 zł

II miejsce – 600,00 zł

III miejsce – 400,00 zł

Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE