Reklama

Obywatelskie ujęcie przy Pabianickiej. Ukrainiec trafi przed sąd

Opublikowano:
Autor:

Obywatelskie ujęcie przy Pabianickiej.  Ukrainiec trafi przed sąd - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W niedzielne późne popołudnie oficer dyżurny bełchatowskiej policji odebrał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy mercedesa. Mężczyzna, jak się okazało później obywatel Ukrainy został przez przypadkowych przechodniów zatrzymany w okolicach ronda na ulicy Pabianickiej.

Przed godziną 17.00 dwoje mieszkańców Bełchatowa w okolicach Ronda Traugutta zauważyło dziwnie poruszający się pojazd. Wykorzystując okazję, zdecydowali się ująć pijanego kierowcę, po czym natychmiast poinformowali policję.

- Policjanci ruchu drogowego w rozmowie ze zgłaszającymi ustalili, że kierowca mercedesa jechał ul. Pabianicką w kierunku centrum Bełchatowa tzw. „wężykiem”, co wzbudziło podejrzenia, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 36-letni obywatel Ukrainy, który kierował mercedesem miał w organizmie 3,6 promila alkoholu - informują policjanci z KPP w Bełchatowie

Mężczyzna został zatrzymany, zabrano mu również prawo jazdy. Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Bełchatowscy policjanci dziękują mieszkańcom za czujność i godną naśladowania obywatelską postawę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji - wyjaśniają policjanci z KPP w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE