Reklama

Reklama

Wkrótce ruszy budowa obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Inwestycja ''odkorkuje'' część miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Wkrótce ruszy budowa obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Inwestycja ''odkorkuje'' część miasta - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w 2021 roku ma rozpocząć się budowa obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Inwestycja zakończy się dwa lata później i rozładuje ruch samochodowy w południowo-wschodniej części miasta. Kierowcy pierwszym odcinkiem wybudowanej drogi będą mogli pojechać znacznie wcześniej.

Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich w 2021 roku planuje rozpocząć budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Ponad 8 kilometrów drogi ma być gotowe już w 2023 roku. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Już wkrótce rozpocznie się budowa pierwszego odcinka od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Czyżewskiego.

Jak informuje magistrat, ZDW w Łodzi zaproponował, by po wybudowaniu pierwszego wspomnianego odcinka, do czasu zakończenia całego projektu budowy obwodnicy wschodniej, miasto przejęło nad nim zarząd. Dzięki czemu, jeszcze przed oddaniem całej obwodnicy wschodniej z tego fragmentu już mogliby korzystać kierowcy.

– To ważny odcinek dla infrastruktury drogowej Bełchatowa, który pozwoli na rozładowanie ruchu w tej części miasta, szczególnie związanej z tranzytem – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. 

Kolejny etap prac rozpocznie się w 2022 roku. Wówczas roboty będą prowadzone od ronda na przecięciu z ulicą Czyżewskiego aż do węzła w Dobrzelowie, gdzie droga połączy się z obwodnicą północną. 

- Licząca ponad 8 km wschodnia obwodnica Bełchatowa powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484, która stanowi jedyny wyjazd z miasta w kierunku południowym - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - To jedno z priorytetowych dla nas przedsięwzięć, szczególnie jeśli spojrzymy na natężenie ruchu na ulicach.

Jak podkreśla miasto, skomunikowanie tzw. małej obwodnicy miasta tj. ul. Staszica, Armii Krajowej czy też al. Wyszyńskiego z wybudowanym fragmentem obwodnicy wschodniej poprawiłaby przepustowość komunikacyjną w południowej i wschodniej części Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy