Od kiedy szczepionki na COVID-19 weszły do powszechnego obiegu, komunikaty ze strony polskiego rządu jednoznacznie wskazywały, że przyjęcie preparatu będzie całkowicie dobrowolne. Dziś w kraju szaleje czwarta już fala koronawirusa i... narracja ekipy rządzącej zaczyna się zmieniać. Przy okazji ogłoszenia obostrzeń, które będą obowiązywały od 15 grudnia, zapowiedziano również obowiązkowe szczepienia.
Z zapowiedzi, które padły na konferencji we wtorek, 7 grudnia wynika, że od marca 2022 roku, obowiązek przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 zostanie nałożony na przedstawicieli trzech zawodów. Mowa tu o nauczycielach, lekarzach oraz służbach mundurowych. Na ten moment brakuje jednak informacji, na jakiej podstawie mieliby oni zostać "zmuszeni" do zastrzyku.
Obowiązkowe szczepienia od marca. Ilu osób w Bełchatowie mogą dotyczyć?
Zarówno służby mundurowe, nauczyciele, jak i personel medyczny są w Bełchatowie w większości po szczepieniu. Statystyki wskazują jednak, że dalej jest wśród nich sporo osób, które jak na razie nie zdecydowały się na imunnizację.Pośród nauczycieli preparat przyjęło około 61 proc. pedagogów.
Jeśli chodzi o służby mundurowe, wiemy, że poziom wyszczepienia wśród strażników miejskich sięga 80 proc. Policjanci z kolei nie wskazują konkretnych statystyk, mówią jednak, że zdecydowana większość bełchatowskiego garnizonu jest już w pełni zaszczepiona.
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie poinformował, że nie prowadzi oficjalnych statystyk. Pracownicy placówki zaznaczają jednak, że podobnie jak w przypadku policji, zdecydowana większość personelu jest już po szczepieniu na COVID-19.
Komentarze (0)