Reklama

Reklama

Nowy sprzęt dla szpitala w Bełchatowie. Pomoże w walce z nowotworami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy sprzęt dla szpitala w Bełchatowie.  Pomoże w walce z nowotworami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital wojewódzki w Bełchatowie otrzyma 250 tys. zł dotacji od miasta. Dzięki pomocy finansowej będzie możliwy zakup sprzętu do chemioterapii. Uchwałę w tej sprawie podjęli miejscy radni.

Reklama

To kolejne wsparcia dla szpitala w Bełchatowie przekazane przez miasto. Jak informuje magistrat, od początku tego roku miasto przeznaczyło już łącznie 400 tys. zł na zakup mammotonu, aparatu USG i kriostatu. Już niebawem do szpitala trafi kolejny sprzęt sfinansowany przez samorząd. Tym razem za kwotę 250 tys. zł zakupiony zostanie sprzęt niezbędny do przeprowadzeniu chemioterapii.

- Cieszę się, że radni przyjęli moją poprawkę do budżetu w tym zakresie. To wyraz naszego poczucia odpowiedzialności i troski o to, co najważniejsze, czyli zdrowia i życia bełchatowian. Dzięki temu nasi mieszkańcy mają zapewnioną opiekę medyczną na coraz wyższym poziomie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

W ubiegłych latach, dzięki dotacjom od miasta, szpital zakupił też m.in. sondę, tonometr okulistyczny, specjalistyczne łóżka z wyposażeniem, sprężarkę medyczną, defibrylator z pomiarem EKG i saturacją dla oddziału pediatrycznego, aparaty EKG i EEG dla oddziału neurologicznego oraz nowoczesny respirator do sali intensywnego nadzoru na oddziale kardiologicznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy