Reklama

Nowy rok szkolny tuż tuż. Wiemy, kiedy będą ferie i egzaminy

Opublikowano:
Autor:

Nowy rok szkolny tuż tuż. Wiemy, kiedy będą ferie i egzaminy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami ostatnie dni wakacji. Dla tych, którzy z tyłu głowy mają już powrót do szkoły lub od września zaczynają swoją edukacyjną przygodę, mamy wiadomość: znamy już kalendarz na rok szkolny 2018/2019. Sprawdźcie koniecznie, kiedy odbędą się poszczególne egzaminy i na kiedy zaplanowano ferie.

1 września wypada w sobotę, zatem pierwszy dzwonek w szkołach zabrzmi dopiero 3 września. Godzinę uroczystości zawsze ustala szkoła, jednak najczęściej wyznaczana jest ona pomiędzy 9 a 11. Jakie są inne ważne terminy dla uczniów, nauczycieli i rodziców? Wakacje się jeszcze nie skończyły, a już możecie dowiedzieć, kiedy będą ferie.

Pierwsza dłuższa przerwa w nauce czeka na uczniów już w listopadzie z powodu dnia Wszystkich Świętych - część z nich dostanie aż cztery dni wolnego od szkoły. 1 listopada wypada bowiem w czwartek i wiele szkół decyduje się na dzień wolny od nauki również 2 listopada. Kolejna przerwa to z kolei okolice Świąt Bożego Narodzenia - od 22 grudnia do 1 stycznia włącznie. Zaraz po świętach ferie zimowe. Te w naszym województwie będą trwały dwa tygodnie od 9 lutego. Przerwę świąteczną z okazji świąt wielkanocnych natomiast zaplanowano w dniach 18 - 23 kwietnia.

Ważną wiadomością dla maturzystów i ósmoklasistów jest harmonogram egzaminów. Uczniowie kończący podstawówkę będą pisali testy od 15 do 17 kwietnia. Egzamin gimnazjalny zaś potrwa w dniach 10-12 kwietnia. Maturzyści natomiast przed egzaminem dojrzałości staną 6 maja.

Zbliżający się wielkimi krokami rok szkolny zakończy się 21 czerwca 2019 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE